Uczelnie.info.pl - uczelnie i szkoły  wyższe
Uczelnie publiczne
Uczelnie niepubliczne
Aby w długim opisie znaleźć np. wybrany kierunek wciśnij Ctrl+F

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

61-871 Poznań
ul. Królowej Jadwigi 27/39
tel:   (61) 835 50 00

państwowa , wyższa

Studia stacjonarne

WYDZIAŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE – (I – lic., 3 – letnie) - specjalności: instruktor sportu, fitness, turystyka szkolna; postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie – uzyskanie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiów; II etap: konkurs świadectw  – ranking liczby punktów uzyskanych na świadectwie maturalnym z języka polskiego, języka obcego na poziomie podst. oraz jednego z 6 przedmiotów do wyboru (biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, matematyka) na poziomie podst. Z każdego z tych przedmiotów można uzyskać do 15 pkt. W przypadku zdawania ww. przedmiotów na poziomie rozszerzonym można uzyskać do 20 pkt.; III etap: egzamin praktyczny: sprawdzian z pływania, który wymaga przepłynięcia 50 m bez zatrzymania - ocenie podlega technika pływania oraz czas przepłynięcia oraz test sprawności fizycznej obejmujący ocenę następujących wskaźników rozwoju motorycznego: szybkości, siły, wydolności.

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE – (II – mgr, 2 – letnie) - specjalności: trenerska, sport osób niepełnosprawnych, organizacja i zarządzanie sportem; od kandydatów wymagany jest dyplom licencjata kierunku wychowanie fizyczne lub kierunku sport; postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie (jak na studia stacjonarne I stopnia); II etap: przeliczanie i przyznawanie punktów – egzamin testowy składający się ze 100 pytań z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii, antropologii, biomechaniki, teorii sportu, teorii wychowania fizycznego; III etap: egzamin sprawnościowy z pływania i z jednej dyscypliny sportu do wyboru spośród sześciu: gimnastyki, lekkiej atletyki, p. koszykowej, p. nożnej, p. ręcznej, p. siatkowej.

Studia: FIZJOTERAPIA – (I – lic., 3 – letnie) - postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie – uzyskanie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiów; II etap: konkurs świadectw: wyniki „nowej matury” z wybranych przedmiotów (biologia, chemia lub fizyka) na poziomie rozszerzonym. Łącznie można uzyskać do 70 pkt. III etap: egzamin praktyczny: sprawdzian z pływania, który wymaga przepłynięcia 50 m bez zatrzymania. Ocenie podlega technika pływania oraz czas przepłynięcia.

Studia: FIZJOTERAPIA – (II – mgr, 2 – letnie) - od kandydatów wymagany jest dyplom licencjata po kierunku fizjoterapia; postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie (jak na studia stacjonarne I stopnia); II etap: przeliczanie i przyznawanie punktów – egzamin testowy składający się ze 100 pytań z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii, kinezyterapii, fizykoterapii, fizjoterapii w dysfunkcjach ruchu, fizjoterapii w innych specjalnościach.

Studia: SPORT – NOWOŚC!!! – (I – lic., 3 – letnie) - specjalności: zarządzanie sportem, trenerska; postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie – uzyskanie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiów; II etap: konkurs świadectw: ranking liczby punktów uzyskanych na świadectwie maturalnym z języka polskiego, języka obcego na poziomie podst. oraz jednego z 6 przedmiotów do wyboru (biologii, chemii, fizyki, geografii, historii, matematyki) na poziomie podst. Z każdego z tych przedmiotów można uzyskać do 15 pkt. W przypadku zdawania ww. przedmiotów na poziomie rozszerzonym można uzyskać do 20 pkt.; III etap: egzamin praktyczny: sprawdzian z pływania, który wymaga przepłynięcia 50 m bez zatrzymania - ocenie podlega technika pływania oraz czas przepłynięcia; test sprawności fizycznej obejmujący ocenę następujących wskaźników rozwoju motorycznego: szybkości, siły, wydolności. Kryteria uzupełniające – kandydaci posiadający I klasę sportową, klasę mistrzowską lub mistrzowską międzynarodową w dyscyplinach sportu prowadzonych przez Uczelnię (specjalizacje instruktorskie i trenerskie) mogą uzyskać dodatkowe punkty kwalifikacyjne: za I klasę sportową – 10 punktów; za klasę mistrzowską lub mistrzowską międzynarodową – 15 punktów.

Studia: SPORT – (II – mgr, 2 – letnie) - o przyjecie na 2 – letnie studia II stopnia mogą ubiegać się absolwenci studiów I stopnia posiadający tytuł licencjata po kierunku wychowanie fizyczne lub sport. postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie (jak na studia stacjonarne I stopnia); II etap: przeliczanie i przyznawanie punktów – egzamin testowy składający się ze 100 pytań z zakresu anatomii, fizjologii, biochemii, antropologii, biomechaniki, teorii sportu, teorii wychowania fizycznego; III etap: egzamin sprawnościowy zgodnie z zasadami obowiązującymi na studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku wychowanie fizyczne. Kryteria uzupełniające – kandydaci posiadający I klasę sportową, klasę mistrzowską lub mistrzowską międzynarodową w dyscyplinach sportu prowadzonych przez Uczelnię (specjalizacje instruktorskie i trenerskie) mogą uzyskać dodatkowe punkty kwalifikacyjne: za I klasę sportową – 10 punktów; za klasę mistrzowską lub mistrzowską międzynarodową – 15 punktów.

Studia: TANIEC - (I – lic., 3 – letnie)* postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie – uzyskanie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiów; II etap: konkurs świadectw – język polski (P), język obcy (P), przedmiot do wyboru (P): biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, matematyka, wiedza o kulturze, wiedza o tańcu; Z każdego przedmiotu można osiągnąć do 15 punktów; W przypadku zdawania ww. przedmiotów na poziomie rozszerzonym, można uzyskać do 20 pkt.; III etap: egzamin z wybranych technik tanecznych , który obejmowałby: lekcję tańca klasycznego i współczesnego prowadzoną przez egzaminatorów z czynnym uczestnictwem kandydatów; lekcję tańca współczesnego po wstępnej selekcji po I etapie; 1,5 minutowe solo bez muzyki.

* - kierunek zostanie uruchomiony w przypadku uzyskania zgody MNiSzW

WYDZIAŁ TURYSTYKI I REKREACJI

Studia: TURYSTYKA I REKREACJA – (I – lic., 3 – letnie) - specjalności: obsługa ruchu turystycznego, rekreacja, hotelarstwo, turystyka kulturowa z dziedzictwem, dietetyka w turystyce i rekreacji, ekoturystyka, technologie informacyjne w turystyce i rekreacji; postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie – uzyskanie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiów; II etap: konkurs świadectw – sumowane są wszystkie wyniki z przedmiotów obowiązkowych oraz opcjonalnie jednego z przedmiotów dodatkowych wskazanego przez kandydata (przedmiot dodatkowy nie jest wymagany), przy czym rezultaty na poziomie rozszerzonym będą przeliczane zgodnie z przelicznikiem 1,5; lista przedmiotów dodatkowych, możliwych do wskazania przez kandydata: matematyka, biologia, historia, geografia, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny. „Nowa matura do roku 2009” – wyniki procentowe ze świadectwa „nowej matury do 2009” są traktowane jako punkty, których suma jest podstawą listy rankingowej kandydatów. Sumowane są wszystkie wyniki z przedmiotów obowiązkowych oraz opcjonalnie jednego z przedmiotów dodatkowych wskazanego przez kandydata (przedmiot dodatkowy nie jest wymagany), przy czym rezultaty na poziomie rozszerzonym przeliczane będą zgodnie z przelicznikiem razy 1,5. Limit miejsc dla kandydatów z maturą do 2009 r. określony będzie proporcjonalnie do liczby tej grupy kandydatów w stosunku do ogólnej liczby kandydatów. Od kandydata wymagana jest umiejętność pływania, ale nie będzie ona sprawdzana podczas postępowania rekrutacyjnego.

Studia: TURYSTYKA I REKREACJA – (II – mgr, 2 – letnie) - specjalności: animacja czasu wolnego, turystyka zrównoważona, turystyka międzynarodowa; postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie (jak na studia stacjonarne I stopnia); II etap: przeliczanie i przyznawanie punktów – test egzaminacyjny z wiedzy o turystyce i rekreacji oraz z języka obcego. Podstawą przyjęć jest lista rankingowa ustalana na podstawie uzyskanych wyników z testu egzaminacyjnego.

ZAMIEJSCOWY WYDZIAŁ KULTURY FIZYCZNEJ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE - (I – lic. 3-letnie) –postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie – uzyskanie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiów; II etap: konkurs świadectw - polega na przyznaniu punktów za ocenę uzyskaną z wychowania fizycznego na świadectwie ukończenia szkoły średniej (w przypadku braku oceny z wf, kandydat nie uzyskuje punktów), oraz punktów za oceny uzyskane na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z języka polskiego, języka obcego i wybranego przedmiotu na poziomie podstawowym (w przypadku poziomu rozszerzonego kandydaci otrzymują wyższą punktację). Za konkurs świadectw można uzyskać maksymalnie do 200 pkt. ( do 50 pkt. za każdy przedmiot).

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE – (II – mgr, 2 – letnie) - specjalności: nauczycielska z odnową biologiczną, nauczycielsko – trenerska, nauczycielska i sport osób niepełnosprawnych, nauczycielska z menedżerstwem i zarządzaniem sportem, nauczycielska z edukacją zdrowotną; absolwenci studiów pierwszego stopnia posiadający tytuł licencjata po kierunku wychowanie fizyczne, mogą ubiegać się o przyjęcie na 2-letnie studia drugiego stopnia. W przypadku specjalności nauczycielsko-trenerskiej, wymagane jest posiadanie stopnia instruktora. postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie (jak na studia stacjonarne I stopnia); II etap: konkurs ocen z dyplomu licencjata:

a) 10 pkt. - za ocenę bardzo dobrą

b) 5 pkt. - za ocenę  dobrą

c) 1 pkt. – za ocenę dostateczną.

Z całości egzaminu można uzyskać maksymalnie 10 pkt.

Studia: TURYSTYKA I REKREACJA – (I – lic., 3-letnie)* - obowiązują zasady rekrutacji jak na studia  w Poznaniu.

Studia: FIZJOTERAPIA – (I – lic., 3-letnie)* - postępowanie rekrutacyjne: I etap: badania lekarskie – uzyskanie zaświadczenia lekarskiego wydanego przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych o braku przeciwwskazań do studiów; II etap: konkurs świadectw - polega na przyznaniu punktów za oceny uzyskane z wychowania fizycznego na świadectwie ukończenia szkoły średniej ( w przypadku braku oceny z wf, kandydat nie otrzymuje punktów) oraz punktów za ocenę uzyskaną na świadectwie dojrzałości z egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu na poziomie podstawowym – biologia, chemia lub fizyka (w przypadku poziomu rozszerzonego kandydaci otrzymują wyższą punktację).

* - kierunek zostanie uruchomiony w przypadku uzyskania zgody MNiSzW

Studia niestacjonarne

WYDZIAŁ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE – (Z/W, I – lic.) –  zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE – (Z, II – mgr) - zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne

Studia: FIZJOTERAPIA – (Z/W, I – lic.) - zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne

Studia: FIZJOTERAPIA – (Z, II – mgr) - zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne. Od kandydata wymagana jest umiejętność pływania.

Studia: SPORT – (Z, I – lic) – zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne

Studia: SPORT – (Z, II mgr) - zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne

Studia: TANIEC - (Z, I – lic)* - egzamin wstępny zgodnie z zasadami obowiązującymi na studia stacjonarne pierwszego stopnia.

* - kierunek zostanie uruchomiony w przypadku uzyskania zgody MNiSzW

WYDZIAŁ TURYSTYKI I REKREACJI

Studia: TURYSTYKA I REKREACJA – (Z/W, I – lic.) – specjalności i zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne

Studia: TURYSTYKA I REKREACJA – (Z, II – mgr) – zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne.

ZAMIEJSCOWY WYDZIAŁ KULTURY FIZYCZNEJ W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE – (Z, I – lic.)  – studia 3-letnie, zasady rekrutacji jak na studia stacjonarne

Studia: WYCHOWANIE FIZYCZNE – (Z, II – mgr) - absolwenci studiów pierwszego stopnia posiadający tytuł licencjata po kierunku wychowanie fizyczne, mogą ubiegać się o przyjęcie na 2-letnie studia drugiego stopnia. W przypadku specjalności nauczycielsko-trenerskiej, wymagane jest posiadanie stopnia instruktora. Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje: badania lekarskie – jak na studia stacjonarne; konkurs ocen z dyplomu licencjata:

10 pkt. - za ocenę bardzo dobrą

5 pkt. - za ocenę  dobrą

1 pkt. – za ocenę dostateczną.

Studia: TURYSTYKA I REKREACJA – (Z, I – lic.) – studia 3-letnie; badania lekarskie; sumowane są wszystkie wyniki ze świadectwa maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz opcjonalnie jednego z przedmiotów dodatkowych wskazanego przez kandydata (przedmiot dodatkowy nie jest wymagany), przy czym rezultaty na poziomie rozszerzonym będą przeliczane zgodnie z przelicznikiem 1,5. Od kandydata wymagana jest umiejętność pływania, ale nie będzie ona sprawdzana podczas rekrutacji.

 «-   Powrót

SPONSORZY

   ziaja
  Wy?sza Szko3a Jezyków Obcych w Poznaniu Wy?sza Szko3a Humanistyczno-Ekonomiczna w ?odzi    fenix

Polecamy: www.ekonomicznie.plwww.aci.plwww.tropiciel.maturzysty.plwww.edutargi.pl