Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski jest jedną z najmłodszych polskich uczelni akademickich, utworzony został bowiem w 2001 roku, w wyniku połączenia działających wcześniej Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W wyniku wprowadzanych sukcesywnie zmian powstała nowoczesna uczelnia łącząca w swojej strukturze szerokie spektrum nauk – od artystycznych i humanistycznych, społecznych i ekonomicznych przez ścisłe i techniczne, aż po biologiczne i nauki o zdrowiu (w tym kierunek lekarski). Ten unikatowy profil Uniwersytetu Zielonogórskiego, zbliżony do uczelni amerykańskich, umożliwia oferowanie bardzo zróżnicowanych programów kształcenia, obejmujących obecnie ponad 60 kierunków studiów.
Strukturę Uniwersytetu Zielonogórskiego w roku akademickim 2016/2017 tworzy 12 wydziałów: Artystyczny, Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, Ekonomii i Zarządzania, Fizyki i Astronomii, Humanistyczny, Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki, Lekarski i Nauk o Zdrowiu, Matematyki, Informatyki i Ekonometrii, Mechaniczny, Nauk Biologicznych, Pedagogiki, Psychologii i Socjologii, Prawa i Administracji.