Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to jeden z najlepszych polskich uniwersytetów. Dziś Uniwersytet, od lat we wszystkich rankingach sytuujący się w ścisłej czołówce najlepszych polskich uczelni wyższych, reprezentujących europejski poziom kształcenia i prowadzonych badań naukowych, przeżywa okres wszechstronnego rozwoju naukowego, dydaktycznego i inwestycyjnego. Dalszy dynamiczny rozwój będzie stymulowała przyjęta przez Senat uczelni Strategia rozwoju UAM na lata 2009-2019 – gwarancja nowych osiągnięć i godnego, na miarę naszych aspiracji, miejsca wśród uniwersytetów Europy i świata. 
Aktualnie na 285 kierunkach i specjalnościach studiuje blisko 40 tys. studentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. Na studiach doktoranckich kształci się ponad 1300 doktorantów. Coraz więcej osób podejmuje studia podyplomowe i kursy dokształcające. Dyplom Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu staje się coraz bardziej poszukiwanym atutem na rynku pracy. Poznaj kierunki studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wybierz dla siebie ciekawe studia w Poznaniu.