Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Studia ścisłe Toruń


MATEMATYKA I EKONOMIA na UMK w Toruniu

MATEMATYKA I EKONOMIA na UMK w Toruniu

MATEMATYKA I EKONOMIA na UMK w Toruniu

To unikatowa oferta studiów międzyobszarowych dla kandydatów, którzy lubią matematykę i myślą o zdobyciu praktycznych, przyszłościowych kompetencji zawodowych.
Studia prowadzone przez dwa wydziały: Matematyki i Informatyki oraz Nauk Ekonomicznych i Zarządzania umożliwiają zdobycie w ciągu 3 lat dwóch dyplomów licencjata: z matematyki i z ekonomii. Oferujemy wykształcenie w zakresie podstawowych działów matematyki i ich stosowania w analizie oraz interpretacji zjawisk i procesów ekonomicznych. Uczymy cenionej przez pracodawców umiejętności abstrakcyjnego i analitycznego myślenia oraz korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym pakietów matematycznych i statystycznych.

Dlaczego warto studiować matematykę i ekonomię na UMK?

W trzy lata można równocześnie oraz uzyskać dwa dyplomy: z matematyki i ekonomii. Można też wybrać ścieżkę kształcenia kończącą się uzyskaniem jednego z nich.
Toruń jest jednym z wiodących w kraju ośrodków matematycznych – Wydział Matematyki i Informatyki jest piątym matematyczno-informatycznym wydziałem uniwersyteckim w Polsce.
UMK jest czołowym ośrodkiem naukowym i dydaktycznym w zakresie nauk ekonomicznych w Polsce (czego wyrazem są wysokie pozycje w rankingach oraz otrzymana przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania prestiżowa akredytacja biznesowa AACSB).
Jakość kształcenia na obu Wydziałach potwierdzona jest pozytywnymi ocenami Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Obydwa Wydziały mają doskonałe warunki lokalowe, nowoczesne laboratoria komputerowe i sale wykładowe, świetnie wyposażone biblioteki.


matematyka i ekonomia [fot. WMiI]

Co po studiach?

Absolwenci mają duże możliwości wyboru kierunku dalszego kształcenia na studiach 2. stopnia: matematyka, ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie…

Wykształcenie matematyczno-ekonomiczne jest atutem m.in.:

analityka zjawisk ekonomicznych
specjalisty w instytucjach finansowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych
specjalisty w przedsiębiorstwach w różnych sektorach gospodarki
komentatora medialnego zjawisk i procesów gospodarczych
specjalisty od opracowań statystycznych

Czytaj więcej na stronach UMK
Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Torun_panorama.jpg