Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Kariera


Design w przestrzeni społecznej - studia podyplomowe w Gdańsku

Design w przestrzeni społecznej - studia podyplomowe w Gdańsku

DESIGN W PRZESTRZENI SPOŁECZNEJ to wspólna propozycja Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego dla osób zainteresowanych twórczym projektowaniem. Studia stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w dziedzinie analizowania i prognozowania trendów, kreowania przestrzeni, przedmiotów, usług oraz interakcji w kontekście obecnie zachodzących zmian społecznych i kulturowych. Unikatowa oferta edukacyjna została przygotowana w oparciu o współpracę zespołu naukowców i praktyków zajmujących się opiniotwórczym oddziaływaniem designu oraz wpływem procesów społecznych na współczesną kulturę.

Studia podyplomowe w Gdańsku, studia podyplomowe Gdańsk
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Uniwersytet Gdański

Interdyscyplinarne studia, łączące elementy wiedzy humanistycznej, nauk społecznych oraz sztuk projektowych obejmują łącznie 360 godzin dydaktycznych i trwają 3 semestry w trybie niestacjonarnym. Ich adresatem są osoby, których zainteresowania, dotychczasowa praktyka lub plany zawodowe związane są z szeroko rozumianym designem, potrzebą zdobycia umiejętności rozpoznawania oraz analizy zjawisk oddziałujących na naszą wyobraźnię i przestrzeń społeczną. Poszczególne moduły kształcenia obejmują wiedzę o trendach społecznych, wprowadzają w historię i teorię współczesnej kultury wizualnej oraz zapewniają umiejętności pozwalające na projektowe interpretacje zdobytych doświadczeń w przemysłach kreatywnych.

Kadrę dydaktyczną tworzą renomowani wykładowcy Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Wydziału Historycznego i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, a także zaproszeni eksperci zewnętrzni, visiting professors oraz specjaliści z wybranych dziedzin, m.in. Dr Jacek Friedrich, Prof. dr hab. Małgorzata Omilanowska, Dr Agata Bachórz, Dr Anna Sobecka, Prof. Sławomir Fijałkowski.Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: