Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Z życia uczelni


Absolwenci Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach wśród najlepiej zarabiających w województwie śląskim!

Absolwenci Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach wśród najlepiej zarabiających w województwie śląskim!

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z polskimi naukowcami stworzyło system monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA). Powodem wdrożenia systemu jest jak najszerszy dostęp do uzyskania informacji o losie absolwentów szkół wyższych.

Jak wypada Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach pod tym względem? Biorąc pod uwagę dane z województwa śląskiego za rok 2015, Absolwenci WSZOP pod względem wynagrodzenia znajdują się w czołówce najlepiej zarabiających:
  • wśród absolwentów kierunków Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz Kulturoznawstwo Absolwenci WSZOP znaleźli się na pierwszej pozycji
  • wśród absolwentów kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji Absolwenci WSZOP znaleźli się na trzeciej pozycji
  • wśród absolwentów kierunku Zarządzanie Absolwenci WSZOP znaleźli się na piątej pozycji.
ELA jest jedynym na świecie systemem, który generuje automatyczne raporty o każdym kierunku studiów wszystkich uczelni w kraju. Gromadzi dane o ekonomicznych losach niemal 750 tys. absolwentów polskich szkół wyższych celem ustalenia ile zarabiają, jak długo po studiach szukają pracy lub ilu wśród nich jest bezrobotnych. Dane do raportu pozyskane są z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także ze zintegrowanego systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym, POL-on.

Szczegółowe informacje na temat raportu można znaleźć na stronie internetowej www.ela.nauka.gov.pl.


Zobacz również:
Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: