Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Z życia uczelni


MWSLiT we Wrocławiu w czołówce uczelni kształcących w zakresie kierunków technicznych

MWSLiT we Wrocławiu w czołówce uczelni kształcących w zakresie kierunków technicznych

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu została wskazana w raporcie przygotowanym przez PwC, Antal i Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA jako jedna z głównych uczelni we Wrocławiu kształcących w zakresie kierunków technicznych.

Raport „Potencjał i potrzeby badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw aglomeracji wrocławskiej” to pierwsze tak kompleksowe opracowanie, dotyczące sfery badawczo-rozwojowej w regionie aglomeracji wrocławskiej. Jednym z poruszanych w nim tematów jest potencjał edukacyjny. Autorzy publikacji wskazują na to, że specjaliści zatrudniani w centrach B+R to najczęściej absolwenci i pracownicy naukowi lokalnych uczelni. Podkreślają także fakt, że Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich w Polsce. W mieście tym studiuje prawie 125 tys. osób.
Co ważne, pośród wszystkich studentów wrocławskich uczelni aż 40% stanowią osoby studiujące na kierunkach technicznych, w tym w MWSLiT we Wrocławiu.

Raport dostępny jest na stronie: https://www.pwc.pl/pl/publikacje/2017/raport-potencjal-b-r-wroclaw.html

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: