Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Z życia uczelni


To już 70 lat! Ważny jubileusz w historii polskiego szkolnictwa morskiego.

To już 70 lat! Ważny jubileusz w historii polskiego szkolnictwa morskiego.

Rok 2017 to ważny jubileusz w historii polskiego szkolnictwa morskiego. Przed siedemdziesięciu laty, 1 stycznia 1947 roku, powołano do życia Państwową Szkołę Morską w Szczecinie, której idee kontynuowały tradycje sięgające czasów międzywojennych oraz czerpały z doświadczeń pierwszych polskich ośrodków szkolących ludzi morza. To właśnie tam mają swoje źródło idee, które przyświecają codziennej pracy dzisiejszej Akademii Morskiej w Szczecinie.

Propozycja zlokalizowania w Szczecinie szkoły kształcącej kadry dla potrzeb gospodarki morskiej powstała w grudniu 1945 roku. Z wielu koncepcji realizacji tego zamiaru przeważyło przeniesienie Wydziału Nawigacyjnego z Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni do Szczecina. Powstałą na jego bazie Państwową Szkołę Morską w Szczecinie powołano z początkiem 1947 roku. W kolejnych latach nastąpił szereg przemian w szczecińskiej edukacji morskiej. Szkoły likwidowano, tworzono na nowo, łączono – cały czas jednak tworzyły one wspólną historię szkolnictwa morskiego na tym terenie. Ta historia trwa do dziś.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego jubileuszu będą uroczyste obchody, które zaplanowano na termin od 31 maja do 2 czerwca 2017 roku. To wtedy odbędzie się zjazd absolwentów, uroczysty bal, oraz wiele atrakcji, jak m.in. koncert w Filharmonii Szczecińskiej w wykonaniu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie oraz zaproszonych gości, a także wodowanie książki. Zapraszamy na stronę www.70lat.am.szczecin.pl – gdzie obok aktualności dotyczących jubileuszu, można także zgłaszać swój udział w zjeździe absolwentów oraz uroczystym balu.Zobacz również:

Akademia Morska w Szczecinie - kierunki studiów
Prezentacja Uczelni - Akademia Morska w SzczecinieAutor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: