Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Z życia uczelni


Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego WIL PK docenione przez PKP

Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego WIL PK docenione przez PKP

We wtorek, 22 stycznia 2019 r. Dziekan WIL prof. Andrzej Szarata, w obecności przedstawicieli PKP Polskie Linie Kolejowe SA z Dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych w Krakowie na czele – Panem Włodzimierzem Zembolem i przy licznym udziale mediów, zaprezentował funkcjonujące od niedawna na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej Laboratorium Inżynierii Ruchu Kolejowego.

Założenia projektu i wyposażenie przedstawił pomysłodawca i twórca pracowni – dr inż. Jan Gertz z Instytutu Inżynierii Drogowej, Kolejowej i Transportu.

Przedstawiciele PKP wysoko ocenili poziom merytoryczny laboratorium, które może być wykorzystane nie tylko w procesie kształcenia studentów, lecz również w szkoleniu personelu kolejowego.

Przedstawiciele mediów, z pomocą studentów kierunku Transport, również próbowali poznać podstawy zasad prowadzenia ruchu pociągów.

Więcej na profilu Facebook WIL PK


ZOBACZ RÓWNIEŻ:
tematy: studia w Krakowie, studia Kraków, Wydział Inżynierii Lądowej PK, WIL PK, Politechnika KrakowskaAutor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: