Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Z życia uczelni


Akademia WSB nową nazwą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Akademia WSB nową nazwą Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej od 16 kwietnia 2018 r. stała się Akademią WSB. Zmiana nazwy wiąże się z uzyskaniem kolejnych uprawnień akademickich i rozszerzeniem oferty edukacyjnej.

Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu oraz stopnia doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. W grudniu 2017 r. otrzymała kolejne – do nadawania stopnia naukowego doktora nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika.

- Przyznanie Uczelni kolejnych uprawnień akademickich to efekt zaangażowania i twórczej pracy pracowników, a także potwierdzenie wysokiego poziomu merytorycznego prowadzonej działalności naukowej. To potwierdzenie pozycji Uczelni jako wiodącego ośrodka akademickiego w kraju i efekt m.in. realizowanych projektów naukowo-badawczych, kilkuset prac opublikowanych w znaczących oficynach wydawniczych czy ścisłej i efektywnej współpracy z partnerami międzynarodowymi - podkreśla prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

Wraz z kolejnymi uprawnieniami akademickimi rozszerza się również oferta edukacyjna uczelni. W marcu br. rozpoczęły się zajęcia w ramach seminarium doktorskiego z pedagogiki. W tym momencie oferta studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych oraz doktoranckich to blisko 130 kierunków.

- Budowana przez blisko 23 lata pozycja naukowa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, a od 16 kwietnia 2018 r., dzięki uzyskaniu kolejnych uprawnień, Akademii WSB, wciąż rośnie. Obecnie kształcimy 10 tys. studentów I i II stopnia, słuchaczy studiów podyplomowych i doktoranckich. Mamy bardzo wysoki odsetek umiędzynarodowienia studentów – studiuje u nas blisko 1000 osób z prawie 40 krajów całego świata – mówi Rektor Akademii WSB.

Jak podkreśla prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, zmiana nazwy i poszerzenie edukacyjnej oferty to nie wszystko. – Jako uczelnia otrzymaliśmy blisko 10 mln zł w ramach projektu „Zintegrowane Programy Uczelni” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Środki te będziemy mogli przeznaczyć m.in. na organizację zajęć praktycznych i staży dla studentów, podniesienie poziomu umiędzynarodowienia i informatyzacji czy zwiększenie kompetencji kadry naukowej – dodaje rektor Akademii WSB.

(źródło: informacja prasowa Uczelni)

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: