Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Rekrutacja na studia


Na UAM w Poznaniu jeszcze więcej kandydatów

Na UAM w Poznaniu jeszcze więcej kandydatów

Na kierunki studiów oferowane przez UAM średnio dwie osoby na jedno miejsce.
Jakie kierunki były najpopularniejsze?

Na wielu uczelniach kończy się już możliwość rejestracji na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz na studia jednolite magisterskie. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza znane już są informacje o tym, które kierunki w tym roku cieszyły się największą popularnością wśród kandydatów.

Prawie 20 tys. osób chce studiować na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich. To ponad tysiąc więcej niż w ubiegłym roku. Przygotowano dla nich 9193 miejsca, co daje ponad 2 osoby na jedno miejsce.

W nocy z wtorku na środę zakończyła się rekrutacja. Teraz wszyscy przyjęci na studia między 7 a 12 lipca mają czas na dostarczenie dokumentów. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce jest na:

  • filologia norweska (29 os./miejsce)
  • filologia duńska (13 os./miejsce)
  • geodezja i kartografia (8 os./miejsce)

Pod względem liczby kandydatów zgłaszających się na dany kierunek, najbardziej oblegane są:

  • psychologia – 1368 osób chętnych
  • prawo – 1282 osób chętnych
  • filologia angielska – 1095 osób chętnych
W tym roku znacznie więcej osób chce studiować na: filologii angielsko-chińskiej, koreańskiej, oraz japonistyce. Ta ostatnia awansowała do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych kierunków z 26 miejsca w roku akademickim 2016/2017. Najstarszy kandydat na studia dzienne urodził się w 1960 r. Rekordzista zapisał się na 10 kierunków. Ci, którzy się nie dostali, mogą między 7-12.07 wpisać się na listę rezerwową.

Jak widać w zestawieniu najwięcej osób na jedno miejsce przypadało na studia filologiczne w zakresie języków skandynawskich. Również dużą popularnością cieszyły się filologie orientalne i filologia angielska. Dla osób, które chcą studiować w Poznaniu, a nie zostaną przyjęte na kierunki, jest dobra informacja. W Poznaniu działa jedyna w Wielkopolsce uczelnia filologiczna - Wyższa Szkoła Języków Obcych.

W zakresie innych popularnych kierunków i uczelni, na których można je studiować, zobacz TOP kierunki studiów Poznań, m.in. informacje o psychologii, kierunku prawo i wielu innych.

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:kamep
2017-07-19 17:08:03
Ja mam zamiar zapisać się do wyzszej szkoły bezpieczeństwa, mój kuzyn studiuje tam już 2 rok i zadowolony. Słyszałem że łatwo się dostać stamtąd do policji, to przynajmniej robota pewna.