Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Kierunki studiów


Informatyk pilnie poszukiwany! Te studia otwierają doskonałe perspektywy zawodowe.

Informatyk pilnie poszukiwany! Te studia otwierają doskonałe perspektywy zawodowe.

Te studia otwierają doskonałe perspektywy zawodowe!

Od kilku lat na rynku pracy preferowane są szczególne grupy pracowników. Jak pokazują badania, pracodawcy poszukują osób z konkretnym wykształceniem i ściśle określonymi umiejętnościami praktycznymi. Na szczycie piramidy zawodów utrzymują się m.in. kierunki informatyczne.

Informatyk pilnie poszukiwany!

Specjaliści z branży IT są jedną z najczęściej poszukiwanych grup zawodowych. Dziedzina ta rozwija się w ogromnym tempie, a odpowiednie wykształcenie, poparte doświadczeniem, otwiera drzwi do kariery zawodowej. Warto więc wybrać uczelnię, która przygotowuje także praktycznie do wejścia na informatyczny rynek pracy.

Taki właśnie model studiów prowadzony jest w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile, która od wielu lat współpracuje z biznesem. Uczelnia bardzo szybko reaguje na zmieniające się preferencje runku pracy, dlatego też uruchomiła nową specjalność na kierunku ekonomia INFORMATYK – ANALITYK PROCESÓW BIZNESOWYCH. Program studiów zapewni studentom wiedzę nie tylko z ekonomii, ale przed wszystkim z zakresu projektów innowacyjnych i cyklu tworzenia rozwiązań IT.

Jak podkreśla Dyrektor Instytutu Ekonomicznego doc. dr inż. Jan Polcyn – Zależy nam tym, by student potrafił posługiwać się językiem biznesu IT, by wykorzystywał współczesne języki programowania strukturalnego i obiektowego do tworzenia nowego oprogramowania (w tym także aplikacji internetowych i baz danych). Aby posiadał umiejętności w zakresie projektowania, konfiguracji oraz zarządzania lokalnymi i rozległymi sieciami komputerowymi oraz systemami baz danych – i co istotne, by miał łatwość adaptacji wiedzy i umiejętności do potrzeb różnych jednostek gospodarczych.

Studenci nowej specjalności będą więc kształceni w zakresie stosowania nowoczesnych technologii w obszarze e-biznesu, prowadzenia badań operacyjnych i wypracowywania prognoz. Nieodłącznym elementem studiów, będą oczywiście praktyki zawodowe u partnerów biznesowych Uczelni m.in. w Philips Lighting Poland. Naszym celem jest wykształcenie doskonale przygotowanych specjalistów, którzy z sukcesem wkroczą na rynek pracy – podsumowuje Dyrektor Instytutu Ekonomicznego.

Szczegóły na www.pwsz.pila.pl


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:amak
2017-05-29 19:30:09
niedlugo rynek się zapcha tymi wszytskimi specjalistami it. Dobrym rozwiązaniem jest pójcie do służb mundurowych, pewna robota studiowałem Bezp Narodowe na wyższej szkole bezpieczenstwa. nie narzekam...