Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Kierunki studiów


Lingwistyka w biznesie - nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Lingwistyka w biznesie - nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Nowe kierunki studiów, studia I stopnia

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Humanistyczny

Lingwistyka w biznesie, studia licencjackie (6 semestrów)

Interdyscyplinarny kierunek studiów lingwistyka w biznesie, realizowany we współpracy Wydziału Humanistycznego i Wydziału Nauk Ekonomicznych, stanowi unikalną w skali kraju fuzję studiów filologicznych i ekonomicznych, która pozwala absolwentom połączyć wysokie kompetencje językowe z wiedzą z zakresu praktyki gospodarczej i wymiany międzynarodowej.

Kształcenie oparte jest na modelu modułowym, a jego celem jest zapewnienie studentom zarówno wysokich kwalifikacji filologicznych, jak i ekonomicznych.

Absolwent kierunku nie tylko biegle włada dwoma językami obcymi, ale także posiada wiedzę o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa i prowadzeniu handlu międzynarodowego z uwzględnieniem różnych aspektów komunikacji międzykulturowej. Takie przygotowanie zawodowe umożliwia podjęcie pracy w firmach prowadzących działalność na globalnym rynku produktów i usług, a także w instytucjach samorządowych oraz służbach państwowych i administracji, gdzie wymagane są zaawansowana znajomość języków oraz umiejętności komunikacji międzykulturowej.

Kierunek lingwistyka w biznesie w sposób harmonijny łączy dwa obszary wiedzy, umiejętności i kompetencji, stanowiąc doskonałą ofertę dla tych wszystkich, który chcą wyjść poza standardowe, jednotorowe kształcenie filologiczne/ekonomiczne i podejmą wyzwanie kształcenia integralnego.

Obszar zatrudnienia: firmy i organizacje poszukujące specjalistów z ekonomii i biznesu, znających biegle języki obce – angielski oraz niemiecki lub rosyjski; instytucje, organy i agencje Unii Europejskiej; administracja i służby państwowe, instytucje samorządu terytorialnego utrzymujące kontakty międzynarodowe; instytuty, agencje i firmy badawcze; własne firmy działające na rynku międzynarodowym; firmy tłumaczeniowe, biura podróży, instytucje kultury.


zobacz również:
Kierunki studiów w Olsztynie - [LISTA]
Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: