Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Kierunki studiów


Inżynieria informacji - nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Inżynieria informacji - nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Nowe kierunki studiów: Inżynieria informacji

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa

Studia pierwszego stopnia - inżynierskie z 7-semestralnym okresem nauki, stacjonarne

Studia na kierunku inżynieria informacji pozwalają na uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji w obszarze nauk technicznych i nauk społecznych w dyscyplinie wiodącej geodezja i kartografia oraz budownictwo i ekonomia.

W ramach studiów realizowane są trzy moduły - ścieżki edukacyjne:
  • A - Analityk Informacji Biznesowej
  • B - Inżynier Informacji Transportowej
  • C - Wywiad Geoinformacyjny
Absolwent kierunku Inżynieria Informacji jest specjalistą inżynierem, który potrafi łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie (techniczne) z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi (społecznymi) w sektorze informacyjnym, odpowiadającym za infrastrukturę i inżynierię obsługi informacji. Zna zasady i wymagania związane z procesem obsługi informacji na wszystkich jego etapach: pozyskania, gromadzenia, oceny, walidacji i wyceny, przetwarzania, wizualizacji, ochrony i bezpieczeństwa informacji, w tym organizacji, projektowania i funkcjonowania systemów informacyjnych.

Studia na kierunku inżynieria informacji przygotowują absolwentów do pracy: na stanowiskach brokera informacji, analityka (geo)informacji, specjalisty zarządzania informacją, specjalisty ochrony informacji niejawnych, analityka biznesowego, specjalista do spraw logistyki transportu, pracownika działu logistyki transportu, specjalisty do spraw organizacji i rozwoju transportu, kierownika działu transportu, organizatora transportu drogowego; w firmach zajmujących się zintegrowanym pozyskiwaniem, przetwarzaniem i zarządzeniem informacją, wywiadowniach gospodarczych, agencjach wywiadowczych; centrach bezpieczeństwa, centrach zarządzania kryzysowego, służbach publicznych zajmujących się zaawansowanym przetwarzaniem informacji, np. policja; straż pożarna; centra zarządzania kryzysowego; firmach konsultingowych i doradczych; pionach zaplecza informacyjnego jednostek administracji samorządowej i rządowej; komórkach organizacyjnych, które zajmują się logistyką transportu; pionach logistyki transportu jednostek administracji samorządowej i rządowej.


zobacz również:
Kierunki studiów w Olsztynie - [LISTA]


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: