Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Studia w Katowicach

Stolica Śląska w ostatnich latach zwalczyła stereotyp miasta górniczego. Już dzisiaj śmiało można stwierdzić, że to miasto biznesu, kultury, nowoczesności. Katowice są również jednym z ważniejszych ośrodków akademickich w kraju. Każdy kandydat na studia w Katowicach będzie usatysfakcjonowany szerokością oferty. Znaleźć dla siebie może studia humanistyczne, ekonomiczne, medyczne, techniczne, filologiczne, artystyczne. Od wyboru do koloru.

Szczególnie bogatą ofertę studiów prezentują uczelnie publiczne w Katowicach. Są to: Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach czy Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki. Dla miłośników studiów artystycznych atrakcyjne kierunki studiów proponuje Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego oraz Akademia Sztuk Pięknych. O propozycjach uczelni poczytaj więcej w dziale Kierunki studiów w Katowicach

Studia w Katowicach to również oferta dynamicznie funkcjonujących uczelni niepublicznych. Na skalę krajową i regionalną znane są Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach czy zamiejscowy wydział SWPS Uniwersytet Ogólnohumanistyczny.

W specjalnie przygotowanym zestawieniu możesz poznać oferowane w tegorocznej rekrutacji kierunki studiów w Katowicach,  poznać ich charakterystykę.

Jeśli szukasz informacji o zasadach rekrutacji proponujemy skorzystać z działu Rekrutacja na studia Katowice lub stron poświęconych uczelniom:






Jeśli interesują cię studia techniczne zobacz również, jakie propozycje ma:


Jeśli nie zamierzasz studiować na uczelni publicznej zapoznaj się z wykazem uczelnie niepubliczne Katowice. Może właśnie na jednej z nich znajdziesz inspirację do podjęcia studiów.

Gdy już zostaniesz studentem pamiętaj, że Katowice to miasto wielu imprez kulturalnych, wydarzeń sportowych, koncertów. Pamiętając o studiach rzuć się również w wir pełnego życia studenckiego.