Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Studia w Poznaniu


kierunki studiów w Poznaniu, studia dzienne, studia zaoczne, zasady rekrutacji

Jeśli zaglądasz na stronę studia w Poznaniu to z pewnością rozważasz podjęcie nauki w tym mieście. Poznań jako miasto akademickie kusi nie tylko bogatą ofertą edukacyjną, ale jest również dobrym miejscem do realizacji innych życiowych aktywności. Kina, teatry, imprezy muzyczne, puby, całkiem pokaźny rynek pracy, magiczny Stary Rynek tworzą dla studiowania w Poznaniu doskonałą aurę. Jeśli już żyjesz w tym mieście prawdopodobnie orientujesz się, jakie są uczelnie w Poznaniu. Jeśli zamierzasz przyjechać do stolicy Wielkopolski na studia chętnie zapoznasz się z pełną informacją o poznańskich uczelniach. Dla jednych i drugich na pewno przyda się tę wiedzę uporządkować.
Studia w Poznaniu możesz podjąć na uczelniach państwowych. Ile jest uczelni państwowych w Poznaniu? Kilka. Jednym tchem można wymienić: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Listę tę możemy uzupełnić o dwie uczelnie artystyczne: Akademia Muzyczna w Poznaniu i Uniwersytet Artystyczny.
Każda z wymienionych poznańskich uczelni publicznych posiada strukturę wydziałową. Oznacz to czasami, że wybierając kierunki studiów w Poznaniu warto wziąć pod uwagę nie tylko to, na jakiej uczelni chcesz studiować, ale również na jakim wydziale. Dobrym przykładem może być INFORMATYKA. Tę studiować możesz na różnych poznańskich uczelniach (UAM, Politechnika Poznańska) ale i w obrębie jednej uczelni na różnych wydziałach (tak jest na Politechnice Poznańskiej). Nie dotyczy to wielu kierunków studiów w Poznaniu, ale warto o tym pamiętać.

Jakie studia w Poznaniu wybrać? Nie będzie przesadą, gdy powie się, że prawie każde. Poznań to ogromny ośrodek akademicki, a kierunki studiów w Poznaniu mogą przyprawić o mały zawrót głowy związany z wyborem. Jeśli myślisz o studiach ekonomicznych najlepszym wyborem będzie Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Uczelnia posiada ogólnopolską markę i jej absolwenci cieszą się dużym szacunkiem wśród pracodawców. Marzysz o studiach medycznych lub związanych ze zdrowiem - wiadomo - Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Warto jednak pamiętać, że oferta tej uczelni wykracza poza kierunek lekarski czy lekarsko - dentystyczny. Popularne kierunki - dietetyka, kosmetologia i inne znajdują się również w ofercie edukacyjnej. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu to uczelnia, na której możesz realizować swoje plany zawodowe związane z turystyką i rekreacją, dietetyką. Znajdziesz tu również taką propozycję jak taniec w kulturze fizycznej. Kierunki studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu to gratka dla miłośników nauk przyrodniczych, przyszłych leśników, nowoczesnych rolników, biotechnologów, weterynarzy. Politechnika Poznańska, jedna z najpopularniejszych uczelni technicznych w Polsce, to oferta ok. 30 technicznych kierunków studiów z takimi nowościami jak choćby kierunek lotnictwo i kosmonautyka. Zdecydowanie najbogatszą propozycję kierunków studiów posiada Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) - w zależności od wydziału to propozycje: studia filologiczne (np. filologia angielska), studia społeczne (np. socjologia, praca socjalna), studia prawnicze, studia psychologiczne itd.

Studia w Poznaniu to także możliwość wyboru jednej z wielu uczelni niepublicznych. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Uniwersytet SWPS, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Języków Obcych, Wyższa Szkoła Uni-Terra to tylko przykłady szkół, które w Poznaniu cieszą się od wielu lat zainteresowaniem kandydatów.

Pamiętać warto również o tym, że studia w stolicy Wielkopolski to szansa połączenia nauki z pracą. Służą temu wszystkie programy studiów niestacjonarnych. Studia zaoczne w Poznaniu oferowane są przez wszystkie uczelnie, zarówno uczelnie państwowe jak i niepaństwowe.

Odrębną propozycją studiów w Poznaniu są studia podyplomowe. Studia podyplomowe w Poznaniu to oferta dla wszystkich, którzy chcą lub czasami muszą podnosić swoje kwalifikacje. Ich oferta jest również bardzo bogata i postaramy się ją sukcesywnie prezentować.