STUDIA POZNAŃ


Studia w Poznaniu, uczelnie, kierunki studiów, rekrutacja
pasek_bialy.jpg


STUDIA POZNAŃ - AKTUALNOŚCI

Jakie studia wybrać w Poznaniu? Masz wiele możliwości

Jakie studia wybrać w Poznaniu? Masz wiele możliwości

Jakie studia wybrać w Poznaniu?


Wybór właściwego dla siebie kierunku studiów to bardzo poważne wyzwanie, przed którym stają kandydaci na studia. To właśnie od tego wyboru zależeć może cała zawodowa przyszłość, kariera i życiowa satysfakcja. Szczęśliwi ci, którzy już wybrali, są zdecydowani. Trochę gorzej mają ci, którzy się wahają. Ilość kierunków studiów w Poznaniu przyprawić może o zawrót głowy. Samych kierunków jest ponad 200, do tego dochodzi wybór uczelni np czy wybrać uczelnię państwową czy może zdecydować się na uczelnie niepaństwową. Czy na pewno studiować stacjonarnie czy może połączyć pracę z nauką na studiach niestacjonarnych.

Uprościć można sobie wybór dokonując selekcji na podstawie określenia rodzaje studiów, który wydaje się bliższy zainteresowaniom. Jeśli bardziej interesują cię studia techniczne mniejszą uwagę zwrócisz na studia humanistyczne. Dlatego właśnie, by ułatwić ten wybór Wirtualny Informator Maturzysty przygotował dla was informacje o kierunkach studiów w Poznaniu z podziałem na różne ich rodzaje.

Studia w Poznaniu dla humanistów


To dosyć szeroka propozycja, która obejmuje takie grupy kierunków jak: kierunki filologiczne, kierunki historyczne, studia z zakresu wiedzy o teatrze, wiedzy o filmie i nowych mediach, studia filozoficzne. W szerokim zakresie dla osób, które czują się bardziej humanistami atrakcyjna może być również propozycja studiów społecznych, kierunków pedagogicznych lub psychologicznych.

Sprawdź kierunki, dowiedz się, na której uczelni można studiować oraz co kryje się za ich nazwą:


kierunki filologicznekierunki historycznekierunki humanistycznekierunki pedagogicznekierunki psychologicznekierunki społeczne


Studia dla zainteresowanych kierunkami medycznymi


Największą ofertę posiada oczywiście Uniwersytet Medyczny w Poznaniu. Ale niektóre kierunki medyczne i z zakresu nauk o zdrowiu znajdziecie również na uczelniach niepublicznych. Sprawdź propozycje:

kierunki medyczne

Studia dla fanów techniki, nowych technologii, kierunki informatyczne


Popularność tych studiów w ostatnich latach przewyższa popularnością inne propozycje. W Poznaniu dominującą rolę w kształceniu inżynierów ma Politechnika Poznańska, W tym roku przygotowała dla kandydatów wiele kierunków, które mieszczą się w krajowym topie tych najpopularniejszych np: automatyka i robotyka. Ale warto poznać wszystkie propozycje i zastanowić się nad wyborem tego, który odpowiadać będzie wam najbardziej z racji zainteresowań. Charakter studiów technicznych mają też niektóre propozycje Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Zobacz więc również kierunki rolnicze.

kierunki technicznekierunki informatycznekierunki rolnicze

Studia dla biologów, przyrodników, chemików i zaangażowanych w ochronę środowiska


Nauka na profilu biologiczno-chemicznym w liceum skłonić was może do zastanowienie się, czy zgromadzonej wiedzy, swojego potencjału nie wykorzystać właśnie, w którejś z tych dziedzin. W Poznaniu jest spory wybór, poznaj kierunki


kierunki biologicznekierunki chemicznekierunki przyrodnicze

WSJO

Poznań - raj dla zainteresowanych studiami filologicznymi


Obok najbardziej popularnych filologii na studiach w Poznaniu możesz nauczyć się języków, które dadzą ci unikatowe kompetencje w skali całego kraju. W ofercie UAM oraz jednej z największych filologicznych uczelni niepaństwowych w Polsce - WSJO - możesz poznać język chiński, język koreański. Na studiach w Poznaniu obok języków bałkańskich możesz studiować również indologię, język wietnamski, język węgierski, turkologię i wiele innych. Sprawdź tegoroczną propozycję studiów filologicznych w Poznaniu.

kierunki filologiczne

Interesują cię inne - wybierz kategorię:


kierunki artystycznekierunki ekonomicznekierunki geograficznekierunki prawniczekierunki ścisłekierunki sportowekierunki turystyczne


Zobacz również stronę

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
POLECANE UCZELNIE

 

UAM

Politechnika Poznańska

PWSZ im. Stanisława Staszica w Pile


 


POZNAŃ

Poznań to piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i jednocześnie jeden z największych ośrodków akademickich, kulturalnych, biznesowych i targowo-wystawienniczych. To także ważny węzeł drogowy, kolejowy i lotniczy (lotnisko Poznań-Ławica).

Poznań to przede wszystkim miasto życzliwe studentom., nowoczesne z dużą ilością pomysłów na to, by żyło się tu przyjemnie, przyjemnie studiowało. Gospodarcze myślenie mieszkańców powoduje, że można szybko wkroczyć na ścieżkę życia zawodowego już w trakcie studiowania.UCZELNIE POZNAŃ, wielkopolskie

POLITECHNIKA POZNAŃSKA

Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska to zdecydowany lider kształcenia przyszłych inżynierów. Bogata oferta kierunków studiów, doskonała baza dydaktyczna, wyśmienite perspektywy zawodowe absolwentów to tylko niektóre z atutów tej największej w Wielkopolsce i znanej w całym kraju poznańskiej uczelni technicznej.
UNIWERSYTET MEDYCZNY W POZNANIU

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu to z pewnością gwarant ciekawych studiów pod okiem doskonałej kadry wysoko wykwalifikowanych pracowników naukowych, praktyków medycyny. Obok najbardziej popularnych studiów medycznych (kierunku lekarskiego, stomatologii) znajdziesz również mniej popularne, ale gwarantujące ciekawe perspektywy zawodowe kierunki studiów. Sprawdź aktualną ofertę.WYŻSZA SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH W POZNANIU

Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu

Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu to lider nauczania języków obcych w Wielkopolsce wśród uczelni niepublicznych. W tym roku ciekawa oferta studiów skandynawistycznych za darmo. Sprawdź również ofertę studiów anglistycznych oraz z zakresu filologii orientalnych.UNIWERSYTET IM. ADAMA MICKIEWICZA W POZNANIU

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu to największa poznańska uczelnia, to całe bogactwo kierunków studiów oraz oferowanych specjalności. Od kierunków humanistycznych po ścisłe. Szukać można w ofercie to, co rzeczywiście odpowiada zainteresowaniom.
UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jak co roku ma dla kandydatów ciekawe propozycje studiów. Gdy uważnie przyjrzeć się oferowanym specjalnościom, łatwiej będzie wybrać coś odpowiedniego dla siebie i zarazem przekonać się, jak ciekawą dziedziną życia społecznego są nauki ekonomiczne.Przed wyborem studiów w Poznaniu warto poznać także inne poznańskie uczelnie. Można zgromadzić informacje o tym, jakie oferują kierunki studiów, jakie są wydziały, uzyskać dostęp do uczelnianych i wydziałowych stron internetowych.

UCZELNIE POZNAŃ
STUDIA POZNAŃ

Studia w Poznaniu to może być przygoda życia. Kandydaci do podjęcia nauki w stolicy Wielkopolski mają ogromny wybór kierunków studiów. Reprezentują one różne dziedziny nauki. Znajdą dla siebie ciekawe propozycje Ci, którzy marzą o wysokich zarobkach po studiach technicznych, ale również i Ci, którzy chcą na studiach rozwijać przede wszystkim swoje pasje. Swój projekt na ciekawe życie można realizować dzięki licznym poznańskim uczelniom państwowym. Dla chętnych swoje drzwi otwierają również niepaństwowe uczelnie w Poznaniu. Przed dokonaniem wyboru uczelni, kierunku studiów warto poświęcić trochę czasu na poznanie szczegółów. 
RODZAJE STUDIÓW POZNAŃ

Wybór kierunku studiów wymaga rozwagi. Często przesądza o całym życiu, nie tylko zawodowym. Swoje poszukiwania można zacząć od zapoznania się z różnymi rodzajami studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie. Wybór jest szeroki. Podział na różne rodzaje dostosowany jest zainteresowań kandydatów. Można zapoznać się z informacjami na temat np. studiów technicznych, studiów medycznych, studiów społecznych i ekonomicznych. Dla zainteresowanych naukami humanistycznymi informacje o kierunkach np. filologicznych, historycznych itp.

studia techniczne

STUDIA TECHNICZNE POZNAŃ

Studia techniczne w Poznaniu to przede wszystkim oferta największej w zachodniej Polsce uczelni technicznej, którą jest Politechnika Poznańska. Oferta kierunków tego typu studiów jest w Poznaniu bardzo bogata. Znaleźć je można również na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz poznańskich uczelniach niepublicznych. Przykładowe kierunki: TELEINFORMATYKA, AUTOMATYKA I ROBOTYKA, LOTNICTWO I KOSMONAUTYKA, BUDOWNICTWO, MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, TRANSPORT, EKOENERGETYKA. Poznaj lepiej kierunki techniczne w Poznaniu.
studia ekonomiczne

STUDIA EKONOMICZNE POZNAŃ

Studia ekonomiczne w Poznaniu niezmiennie cieszą się popularnością wśród kandydatów. Wielkie zainteresowanie budzą studia, które oferuje Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz UAM. Swoją ofertę dla kandydatów posiada także w tym zakresie Wydział Ekonomiczno-Społeczny na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dużo propozycji dla kandydatów na studia oferują też uczelnie niepubliczne np. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Przykładowe kierunki: EKONOMIA, ANALITYKA GOSPODARCZA, FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ, MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE. Poznaj lepiej kierunki ekonomiczne oraz oferowane specjalności.
studia humanistyczne

STUDIA HUMANISTYCZNE POZNAŃ

Studia humanistyczne w Poznaniu to całe spektrum kierunków, które można wybierać w ramach studiów np. społecznych, filologicznych, kulturoznawczych, filmoznawczych, historycznych itp. Wiele z nich potraktowanych jest w zestawieniu typów studiów oddzielnie. Przykładowe kierunki humanistyczne: KULTUROZNAWSTWO, ETNOLOGIA, FILMOZNAWSTWO I KULTURA MEDIÓW, WIEDZA O TEATRZE, KOGNITYWISTYKA. Poznaj lepiej kierunki humanistyczne w Poznaniu.
studia medyczne

STUDIA MEDYCZNE POZNAŃ


Studia medyczne w Poznaniu to szeroki wybór kierunków studiów związanych z medycyną, ochroną zdrowia, dietetyką, fizjoterapią itd. Przykładowe kierunki medyczne: ANALITYKA MEDYCZNA, KIERUNEK LEKARSKI, KIERUNEK LEKARSKO-DENTYSTYCZNY, WETERYNARIA, POŁOŻNICTWO, RATOWNICTWO MEDYCZNE, FARMACJA, BIOTECHNOLOGIA MEDYCZNA.
studia filologiczne

STUDIA FILOLOGICZNE POZNAŃ

Studia filologiczne w Poznaniu to przede wszystkim bogata propozycja kierunków i specjalności na UAM. Można wybierać z oferty trzech wydziałów, które koncentrują się na nauczaniu filologii obcych oraz na studiach polonistycznych (Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, Wydział Neofilologii UAM oraz Wydział Anglistyki UAM). Oferta UAM w zakresie typu studiów filologicznych należy do jednych z największych w Polsce. Propozycję największej poznańskiej uczelni państwowej doskonale uzupełnia również oferta największej w Wielkopolsce specjalistycznej uczelni niepublicznej. Jest nią Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu. Przykładowe kierunki: SKANDYNAWISTYKA, INDOLOGIA, FILOLOGIA ANGIELSKA, FILOLOGIA POLSKA. Poznaj lepiej kierunki filologiczne w Poznaniu.
studia społeczne

STUDIA SPOŁECZNE POZNAŃ

Studia społeczne w Poznaniu to wśród uczelni państwowych propozycja Wydziału Nauk Społecznych UAM oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Kandydatów mogą również zainteresować studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (kierunek POLITYKA SPOŁECZNA). Przykładowe kierunki społeczne: BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE, DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA, SOCJOLOGIA, PRACA SOCJALNA, POLITOLOGIA. Ofertę tego typu studiów znaleźć można również na uczelniach niepublicznych w Poznaniu.TOP KIERUNKI POZNAŃ


Lista najpopularniejszych kierunków studiów w Poznaniu jest w miarę stała od wielu lat. Można poznać studia, na które była największa ilość kandydatów oraz te, na które ilość kandydatów zdecydowanie przewyższała ilość przygotowanych miejsc. Ranking kierunków w Poznaniu pozwoli ocenić szanse kandydata na podjęcie nauki na wymarzonych studiach.

Top kierunki Poznań


.

TYPY KIERUNKÓW POZNAŃ

Ponad 200 propozycji unikatowych kierunków studiów w Poznaniu daje kandydatom szansę starannego wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej. Podział odzwierciedla typy ze względu na dominujący charakter wiedzy i kompetencji, które uzyska absolwent. Warto zapoznać się z informacjami o kierunkach i poznać uczelnie, które je oferują. Zdarza się, że jeden kierunek np. prawo, psychologia czy jakiś inny, znaleźć można na różnych uczelniach. To daje szansę większego wyboru, ale utrudnia trochę podjęcie ostatecznej decyzji, którą uczelnię wybrać w Poznaniu.

KIERUNKI STUDIÓW POZNAŃ

Lista kierunków studiów w Poznaniu obejmuje ponad 300 propozycji. Twój wybór komplikować może to, że wiele kierunków oferowanych jest przez różne uczelnie. Bardzo popularny kierunek psychologia to w Poznaniu propozycja pięciu uczelni. Podobnie jest z informatyką i kilkoma innymi kierunkami. Zachęcamy, by przed podjęciem ostatecznej decyzji trochę się wysilić. Będziecie mieć pewność, że dokonaliście najlepszego dla siebie wyboru.

Zanim wybierzesz studia w Poznaniu warto prześledzić ofertę uczelni. Możesz w tym celu skorzystać z wyszukiwarki, która pozwala zdobyć informacje o kierunkach studiów w Poznaniu.

 


Wpisz nazwę kierunku, którego szukasz lub nazwę uczelni, która cię interesuje
.


 


POLECANE KIERUNKI - POZNAŃ

Polecane kierunki - Poznań

reklamaREKRUTACJA NA STUDIA POZNAŃ

Rekrutacja na większość uczelni odbywa się już od czerwca. Jej szczyt przypada po maturach. Zasady rekrutacji na studia w Poznaniu warto poznać zanim dokona się ostatecznego wyboru uczelni i kierunku studiów. Wyniki maturalne mają przede wszystkim znaczenie, jeśli kandydat aplikuje do nauki w którejś z uczelni państwowych. Wybór przedmiotów na poziomie rozszerzonym może w znacznym stopniu przesądzić o miejscu w rankingu kandydatów, ale też i gruntownie poszerzyć skalę możliwości wyboru kierunku studiów. Na uczelnie niepaństwowe rekrutacja najczęściej ma charakter wolnego wstępu na podstawie zapisu.

Poznaj najnowsze informacje na rok akademicki 2020/2021 o kierunkach studiów i zasadach rekrutacji na poznańskich uczelniach.


 


WAŻNE TERMINY DLA KANDYDATÓW NA STUDIA

WRZESIEŃ 2020

brak informacji

SIERPIEŃ 2020

brak informacji

LIPIEC 2020

brak informacji

CZERWIEC 2020

brak informacji

MAJ 2020

brak informacji

KWIECIEŃ 2020

brak informacji

MARZEC 2020

brak informacji

LUTY 2020

brak informacji

STYCZEŃ 2020

brak informacji

GRUDZIEŃ 2019

brak informacji

LISTOPAD 2019

brak informacji

PAŹDZIERNIK 2019

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES.

OK, rozumiem