Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Studia


Drugi język - druga szansa! Wydział Neofilologii UAM w Poznaniu

Drugi język - druga szansa! Wydział Neofilologii UAM w Poznaniu

Jeżeli kochasz podróże, jesteś otwarty na poznawanie świata, obcych kultur czy ciekawych ludzi, a do tego masz zdolności lingwistyczne, Wydział Neofilologii UAM ma dla Ciebie unikatową ofertę.

Studia neofilologiczne pozwalają odkryć bogactwo języków obcych i jednocześnie poznać kultury najbardziej odległych zakątków kuli ziemskiej. Mogą z powodzeniem stanowić uzupełnienie innych kierunków, znajomość języków obcych jest bowiem w dzisiejszym świecie jednym z podstawowych warunków zdobycia ciekawego miejsca pracy. Wydział Neofilologii UAM, którego badania i dydaktyka krążą wokół osi wyznaczonej przez cztery pojęcia: Język – Kultura – Literatura – Komunikacja jest nie tylko jedną z największych jednostek typu neofilologicznego w Polsce i Europie, ale też miejscem oferującym swoim przyszłym studentom unikatowe specjalności.

Wśród ok. 50 różnych specjalności prowadzonych na Wydziale Neofilologii UAM obok specjalności oferowanych przez wiele uczelni (filologia germańska, hiszpańska, włoska, romańska, rosyjska, norweska, szwedzka czy japonistyka) od lat znajdują się filologie, których próżno szukać w innych ośrodkach. Ofertę tę uzupełniają kierunki językoznawcze, takie jak językoznawstwo i nauka o informacji, językoznawstwo komputerowe, etnolingwistyka czy lingwistyka stosowana.

Pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia już za nami, jednak nie oznacza to, że szansa dla tegorocznych maturzystów na studiowanie na Wydziale Neofilologii się nie powtórzy. Planowana jest dodatkowa, wrześniowa rekrutacja na wiele unikatowych specjalności, m.in. arabistykę, bałtologię – filologię litewską, filologię nowogrecką, filologię rosyjską z ukraińską bądź lingwistyką stosowaną, filologię ukraińską i ukraińską z angielską, indonezyjsko-malajską i wietnamską, hebraistykę, indologię, turkologię, językoznawstwo komputerowe czy językoznawstwo i naukę o informacji. Lista ta nie jest kompletna, wciąż jest aktualizowana, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualności w serwisie rekrutacyjnym UAM (https://rekrutacja.amu.edu.pl/ zakładka: Dodatkowa rekrutacja) oraz na stronie domowej Wydziału (http://wn.amu.edu.pl/dla-kandydata/dla-kandydata/aktualności).


Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom: