Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Studia we Wrocławiu

Jesteś tegorocznym maturzystą i zastanawiasz się nad tym, jakie są studia we Wrocławiu, jakie są kierunki studiów i na jakich uczelniach? Trafiłeś na dobrą stronę, by odnaleźć się w gąszczu propozycji. Stolica Dolnego Śląska to nie tylko prężny ośrodek życia kulturalnego, społecznego oraz ekonomicznego, ale również jeden z największych w Polsce ośrodków akademickich.

Wrocław w rankingach miast przyjaznych studentom uznawany jest za najlepszy. Wiele turystycznych atrakcji miasta sprawia, że życie w stolicy Dolnego Śląska należy do przyjemnych. Sprawia to ogólna atmosfera miasta jak i z pewnością to, że ośrodek dynamicznie się rozwija, posiada "młodego ducha". Jako miasto akademicki Wrocław ma wiele do zaoferowania kandydatom na studia. Znajdują się tu liczne uczelnie państwowe. Do najważniejszych należą Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska. Wysoką renomę posiada również Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Miłośnicy sportu mogą kształcić się na Akademii Wychowania Fizycznego. Wrocław to również uczelnie artystyczne: Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego oraz Akademia Sztuk Pięknych. We Wrocławiu funkcjonuje jedna z niewielu w Polsce uczelni wojskowych Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki. We Wrocławiu działają również liczne uczelnie niepubliczne oferujące studentom możliwość kształcenia na kierunkach ekonomicznych, filologicznych, medycznych, logistycznych, humanistycznych i wielu innych. Żaden ze studentów nie będzie się we Wrocławiu nudzić, bo obok wielu teatrów, kin, koncertów miasto oferuje swoim mieszkańcom również cykliczne imprezy o charakterze kulturalnym. Takie wydarzenia jak Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty", Wratislavia Cantans, festiwal jazzowy JAZZ nad Odrą Festival mają swoją krajową i międzynarodową renomę. Wrocław jako miasto dynamicznie rozwijającego się biznesu jest także dobry ośrodkiem do rozpoczęcia życia zawodowego. Ulokowane tu firmy stanowić mogą o szybkim po studiach wejściu na rynek pracy.

Uczelnie we Wrocławiu

W mieście funkcjonują zarówno uczelnie publiczne oraz uczelnie niepubliczne, ogólnoakademickie lub o konkretnych profilach nauczania. We Wrocławiu możesz podjąć studia na kierunkach zgodnych z Twoimi zainteresowaniami. Oferta kierunków studiów we Wrocławiu reprezentuje studia humanistyczne, studia ekonomiczne, studia techniczne, studia medyczne, studia społeczne, studia sportowe, studia prawnicze, studia przyrodnicze, studia rolnicze, studia filologiczne, studia artystyczne, studia pedagogiczne, studia psychologiczne, studia z zakresu nauk ścisłych, studia informatyczne, itp. To, czego szukasz, na pewno znajdziesz. Swoje zainteresowania na wrocławskich uczelniach można realizować zarówno w ramach studiów stacjonarnych (dziennych) oraz studiów niestacjonarnych (zaocznych, wieczorowych).

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19 B, 51-168 Wrocław

tel: 71 324 68 42

  

 


Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej "Horyzont"

ul. Wejherowska 28, 54-239 Wrocław

tel: 71 799-19-37 wew. 22

  

 


Politechnika Wrocławska

ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27

50 - 370 Wrocław

Interesują cię studia techniczne we Wrocławiu. Z pewnością pomyślałeś o podjęciu nauki na Politechnice Wrocławskiej, która należy do najbardziej renomowanych szkół wyższych technicznych w Polsce. Uczelnia jest kuźnią ogromnej rzeszy bardzo dobrze przygotowanych do wykonywania zawodu inżynierów i magistrów inżynierów. Politechnika stawia na jakość kształcenia, dając studentom kapitał, z którym wchodzą z sukcesami na rynek pracy. Uczelnia kształci studentów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz doktoranckich i podyplomowych. Poznaj ciekawe kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej. Zastanów się, jakie wybrać studia we Wrocławiu.


  

  


Uniwersytet Wrocławski

pl. Uniwersytecki 1
50 - 137 Wrocław

Uniwersytet Wrocławski to jedna z najstarszych uczelni Europy Środkowej. W 2002 roku świętował 300-lecie. Dziś Uniwersytet Wrocławski to nowoczesna szkoła wyższa, która na dziesięciu wydziałach kształci blisko 30 tysięcy studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych. Jego dyplomami może się pochwalić ponad 100 tys. powojennych absolwentów. Wśród około 1900 nauczycieli akademickich są uczeni najwyższej klasy: laureaci nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej zwanej Polskim Noblem i nagrody Prezesa Rady Ministrów. Uniwersytet Wrocławski prowadzi studia na kierunkach licencjackich, inżynierskich i magisterskich. W ofercie są także studia doktoranckie i podyplomowe.Na kolejny rok akademicki nabór będzie powadzony na blisko 80 kierunków studiów I stopnia (licencjackich), 4 kierunki studiów inżynierskich, 2 kierunki studiów jednolitych magisterskich, blisko 60 kierunków studiów II stopnia (magisterskich). W ramach tych kierunków oferta obejmuje ponad 250 specjalności i specjalizacji, studia interdyscyplinarne, międzyobszarowe, indywidualne oraz blisko 30 programów w języku angielskim. Kształcenie odbywa się w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Uniwersytet Wrocławski kształci w pięciu obszarach: przyrodniczym, ścisłym i technicznym, prawnym i społecznym, humanistycznym, filologicznym


  

  


Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

ul. Komandorska 118/120
53 - 345 Wrocław

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu to nie tylko liczący się ośrodek badań w dziedzinie nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu, ale też jedna z największych szkół ekonomicznych w kraju. Uczelnie odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych. W ocenie parametrycznej, przeprowadzanej okresowo przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wszystkie cztery wydziały uczelni otrzymały kategorię A.


  

  


Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

ul. C.K. Norwida 25/27
50 - 375 Wrocław

  

  


Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

al. Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław
tel. 71 347 31 14, fax 71 347 31 81

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jest uczelnią trzywydziałową z Wydziałem Wychowania Fizycznego, Wydziałem Fizjoterapii i Wydziałem Nauk o Sporcie. Wydziały Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii posiadają pełne uprawnienia akademickie do nadawania tytułów zawodowych licencjata i magistra oraz stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego nauk o kulturze fizycznej.

  

  


Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Wybrzeże L. Pasteura 1
50 - 367 Wrocław

Uczelnia kształci ponad 6500 studentów w ramach szerokiej oferty edukacyjnej pięciu Wydziałów. Kształcenie odbywa się pod czujnym okiem 2000 pracowników Uniwersytetu. Na terenie uczelni działa ponad 200 kół naukowych oraz organizacji studenckich, co stwarza niepowtarzalną atmosferę studiów, szanse na wszechstronny rozwój i realizację ambicji naukowych oraz społecznych. Poznaj pełną ofertę Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i wybierz swoje wymarzone studia we Wrocławiu.

  

  


Akademia Muzyczna we Wrocławiu

pl. Jana Pawła II 2

50 - 043 Wrocław

  

  


Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

pl. Polski 3/4

50 - 156 Wrocław

  

  


Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

ul. Czajkowskiego 109

51 - 150 Wrocław

  

  


Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu

Katedralna 9

50 - 328 Wrocław

  

  


Dolnośląska Szkoła Wyższa

ul. Wagonowa 9

53 - 609 Wrocław

  

 


Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu

ul. Nowowiejska 69

50 - 340 Wrocław

  

 


SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu

ul. Ostrowskiego 30

53 - 238 Wrocław

  

 


Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

ul. Fabryczna 29-31

53 - 609 Wrocław

  

 


Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu

ul. Sienkiewicza 32

50 - 335 Wrocław

  

 


Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu

ul. Ostrowskiego 22

53 - 238 Wrocław

  

 


Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu

ul. Drobnera 5

50 - 257 Wrocław

  

 


Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu

ul. T. Kościuszki 4

50 - 038 Wrocław

  

 

 

Wyższa Szkoła Humanistyczna we Wrocławiu

ul. Robotnicza 70 B

53 - 608 Wrocław

  

 

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Copernicus we Wrocławiu

ul. Inowrocławska 56

53 - 648 Wrocław

  

 


Wyższa Szkoła Prawa im. Heleny Chodkowskiej we Wrocławiu

ul. Św. Jadwigi 12

50 - 266 Wrocław

  

 


Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacja we Wrocławiu

ul. Krakowska 56-62

50 - 425 Wrocław

  

 


Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu

Aleja Śląska 1

54 - 118 Wrocław

  

 


Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu

ul. Św. Jadwigi 12

50 - 266 Wrocław

  

 Tryby studiów

Wybierz typ studiów zgodny z Twoimi preferencjami. Studia dzienne (stacjonarne) we Wrocławiu lub studia zaoczne (niestacjonarne) we Wrocławiu.

 


Rodzaje studiów we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu to szansa na podjęcie nauki w zakresie wiedzy, która jest przedmiotem twojego faktycznego zainteresowania. Jeśli interesuje cię konkretny rodzaj studiów (np studia techniczne, studia medyczne itp) wybierz odpowiednią ikonę