Studia na kierunku sport dostarczają wiedzy interdyscyplinarnej z zakresu nauk społecznych, ekonomicznych, biologicznych, a także z dziedziny etyki. Nabyta wiedza i umiejętności pozwalają studentom na projektowanie, realizację oraz kontrolę przebiegu treningu sportowego oraz na zarządzanie organizacją sportową.
Idealny kandydat na ten kierunek studiów powinien być sprawny fizycznie, zainteresowany zagadnieniami w obszarze sportu, mieć predyspozycje do analitycznego i syntetycznego postrzegania rzeczywistości w zakresie kultury fizycznej.
Po skończeniu studiów może zostać trenerem sportowym lub menedżerem sportu. Może pracować w klubach, związkach i zrzeszeniach sportowych oraz instytucjach państwowych odpowiedzialnych za sport.
Przykładowe przedmioty nauczania realizowane na kierunku sport:
Na kierunku sport realizowane są następujące specjalności:
Absolwent kierunku jest przygotowany do podjęcia pracy w charakterze trenera dyscypliny sportu, menadżera zespołu sportowego, a także w publicznych instytucjach oraz w jednostkach państwowych i samorządowych odpowiedzialnych za dział sportu. Po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji pedagogicznych, absolwent kierunku może również podjąć pracę w szkolnictwie.