Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zawody


Inżynier biomedyczny

To specjalista, który zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem nowoczesnej aparatury diagnostycznej i terapeutycznej, a w dlaszej kolejności obsługą powstałych urządzeń.

Komentarze
Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:Bożena
2017-09-27 15:33:38
Inżynieria biomedyczna to nowa interdyscyplinarna dziedzina nauki wchodząca w skład nauk związanych z bioinżynierią. Według WHO (World Health Organization) można ją zaliczyć do głównych nurtów decydujących o postępie współczesnej medycyny. Tym, co wyróżnia inżynierię biomedyczną wśród nauk technicznych, jest to, iż w centrum jej uwagi znajduje się człowiek. Można ją określić jako najbardziej humanistyczną dziedzinę nauk technicznych. Sytuacja ta jest dla inżynierów biomedycznych dość trudna, gdyż muszą mieć świadomość, iż ich jeden błąd może przekreślić szanse na odzyskanie zdrowia lub sprawności fizycznej przez pacjentów. Inżynieria biomedyczna jest dziedziną nauki znajdującą się na pograniczu nauk technicznych, biologicznych i medycznych, obejmującą takie zagadnienia jak: bioinformatyka, informatyka medyczna, obrazowanie medyczne, optyka biomedyczna, telemedycyna, przetwarzanie obrazów, biomechanika, biomateriały, procesowanie sygnałów fizjologicznych, analiza systemowa, modelowanie 3D, inżynieria kliniczna. Przykładem praktycznego zastosowania wiedzy dotyczącej tej dziedziny jest udoskonalanie obsługi urządzeń diagnostycznych, sprzętu medycznego,oprzyrządowania obrazującego. Ta interdyscyplinarna dziedzina, niemal każdego roku wnosi do świata nowoczesnej medycyny coraz to lepsze rozwiązania (np. skonstruowanie sztucznego narządu czy też wyprodukowanie nowego urządzenia fizjoterapeutycznego).
~~Natasha~
2012-11-22 18:34:49
Mniej się już nie dało??? Weźcie się postarajcie i napiszcie więcej!!! Ja dalej nie wiem co to jest!!