Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zawody


Specjalista ds. marketingu społecznego

Ideą marketingu społecznego jest takie długofalowe działanie, które ma w rezultacie wpłynąć na zmianę systemu wartości i postaw ludzi, a także generowanie odpowiednich zachowań odbiorców.

Nie należy utożsamiać marketingu społecznego z kampanią społeczną. Kampania jest jedynie częścią całego procesu. Osoba na takim stanowisku powinna posiadać wiedzę z zakresu socjologii i psychologii.

Komentarze
Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:~brytol
2012-08-06 08:16:02
ja pierdole, co za badziew co to ma byc? te 2 zdania to ma byc opis zawodu????? wypchajcie sie takim opisem
~Doriska
2012-02-28 15:34:29
Gdbybym mogła mieć jakiś udział w tworzeniu takich kampanii i projektów, myślę że zaspokoiłabym potrzebę samorealizacji i czułabym się szczęśliwa. Teraz to mówię jak idealistka. Wiem że życie nie jest takie różowe jak wymarzone. Ale coś trzeba robić.
~Doriska
2012-02-28 15:31:43
Dobra. Dość biadolenia! Terat konkretnie i do rzeczy. O kampaniach społecznych wiem sporo, jeśli są częścią marketingu społecznego, tzn. że ta wiedza może mi się przydać. Chętnie dowiem się więcej o całej dziedzinie i zawodami, jakie można w niej wykonywać. Interesuje mnie to, częścią mojej pracy magisterskiej są też kampanie społeczne (przeciw homofobii, organizacje Greenpeace, PETA). Podobają mi się w mediach reklamy o bezpiecznym prowadzeniu samochodu "Zwolnij i żyj", o oddawaniu krwi oraz organów do przeszczepów, wszystko, gdzie ważny jest człowiek, który potrzebuje pomocy.
~Doriska
2012-02-28 15:24:15
Czy to dotyczy reklam społecznych? Myślę że studia z socjologii, trochę dodatkowych szkoleń + jakaś profilowo dopasowana podyplomówka powinna być O.K.? (jak się uda, to jakieś jeszcze staże i praktyki). Byłabym bardzo zainteresowana tego rodzaju pracą, taką dziedziną. Tylko przydałoby by się, żeby ktoś udzieliłby mi bardziej szczegółowych informacji. Jakie są stanowiska pracy, czym dany zawód się zajmuje, jakie są wymagania itd. Potrzebuję więcej konkretów. Bo jak mówię że studiuję socjologię, to większość osób mówi "A gdzie ty po tym pracę znajdziesz? A dlaczego taki dziwny kierunek wybrałaś?" A co mają powiedzieć ci z filozofii albo teologii.