Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Akademia Muzyczna w Poznaniu

Uczelnie Poznań / Studia w Poznaniu / Kierunki studiów w Poznaniu / Rekrutacja na studia Poznań

Akademia kształci studentów na pięciu wydziałach:
Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki,
Wydziale Instrumentalnym,
Wydziale Wokalno-Aktorskim,
Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej,
Wydziale Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa.
Akademia jest jedną z dziewięciu uczelni muzycznych w Polsce, a jedyną w kraju, która prowadzi studia z zakresu lutnictwa.
Od momentu, w którym Uczelnia zyskała własną salę koncertową – Aulę Nova (9.10.2006), w sposób nadzwyczajny rozwinęła się jej działalność artystyczna. Obok swojej podstawowej pracy dydaktycznej zaczęła ona pełnić rolę instytucji kultury i w chwili obecnej jest jednym z najistotniejszych punktów na muzycznej mapie Poznania. Aula Nova daje młodym wykonawcom szerokie możliwości artystycznych prezentacji – poznańscy melomani mogą wybierać różnorodne koncerty z bogatej oferty programowej.
Ambicją Akademii jest prowadzenie dydaktyki na najwyższym poziomie, realizowanie atrakcyjnych przedsięwzięć muzycznych, promocja potencjału artystycznego, jakim dysponuje Uczelnia, jak również inspirowanie innych instytucji do kreatywnych działań. Ważnym elementem aktywności Akademii jest współpraca z zagranicą – w ramach programu Erasmus rozwijamy kontakty z prestiżowymi uczelniami w 83 miastach Europy, a ponadto podpisaliśmy porozumienia z uczelniami z Armenii, Gruzji, Rosji oraz USA.