Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prezentacje Uczelni / Prezentacje Wydziałów


Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

al. Mickiewicza 30
30-059 Kraków
12 617 36 84
12 617 32 63
www.agh.edu.pl

publiczna, wyższa
O Uczelni
Kierunki Studiów

O uczelni

Akademia Górniczo-Hutnicza to jedna z najlepszych i najbardziej renomowanych oraz nowoczesnych polskich uczelni, od lat zajmująca czołowe miejsca w rankingach państwowych wyższych uczelni. Jest Uczelnią przodującą w Polsce w dziedzinie nowoczesnych technologii, zajmującą wysoką lokatę w skali międzynarodowej. O popularności naszej Uczelni decyduje również długa i bogata tradycja – Akademia ma 90 lat i w ciągu wszystkich tych lat doskonale kształciła kadry najpotrzebniejszych Polsce inżynierów. Nasza uczelnia ma także jeszcze inne atuty: doskonała lokalizacja na terenie najpiękniejszego polskiego miasta - Krakowa, własny kampus dający możliwość wygodnego zamieszkania ponad 9 tysiącom studentów w niewielkiej odległości od budynków dydaktycznych i naukowych uczelni, nowoczesna baza naukowo–dydaktyczna z laboratoriami wyposażonymi w najnowocześniejszą aparaturę, żywa i stale rozwijana współpraca krajowa i zagraniczna z innymi uczelniami, liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz niepowtarzalna atmosfera studiowania. Dyplom AGH otwiera drzwi najlepszych firm i przedsiębiorstw w kraju i za granicą, a nasi absolwenci cieszą się bardzo dobrą opinią pracodawców.

Na 16 Wydziałach AGH studiuje 38 tys. studentów w trybie studiów stacjonarnych, niestacjonarnych i doktoranckich. W powyższej liczbie zawiera się grupa blisko 3000 uczestników studiów podyplomowych. Studenci zdobywają kwalifikacje na 54 kierunkach, w ponad 200 specjalnościach, mając możliwość nauki przy pomocy wirtualnej platformy e-learningowej oraz w obcym języku.

Kierunki Studiów - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie