Prezentacje Uczelni / Prezentacje Wydziałów


Akademia Morska w Szczecinie

ul. Wały Chrobrego 1-2
70-500 Szczecin
91 48 09 400
www.am.szczecin.pl/pl/

publiczna, wyższa
O Uczelni
Kierunki Studiów
Rekrutacja na studia
Szczegóły
Studia Podyplomowe
Galeria

O uczelni


Studiuj z nami - Zostań specjalistą na lądzie lub morzu

Akademia Morska w Szczecinie jest uczelnią cywilną kształcącą profesjonalistów, którzy z powodzeniem znajdują zatrudnienie na morzu i lądzie. Nasi absolwenci to osoby doskonale przygotowane do wymogów rynku pracy – dobrze mówiące po angielsku, z nowoczesną wiedzą techniczną.

Program kształcenia stale dostosowujemy do potrzeb światowej floty i gospodarki. Prowadzimy szereg kierunków powiązanych z gospodarką morską i transportem, które gwarantują zdobycie ciekawej specjalności i rozwój kariery zawodowej. Dbamy o odpowiednie zaplecze dydaktyczne i naukowe, sprzęt najnowszej generacji i zgodność programów kształcenia ze standardami międzynarodowych konwencji STCW.

Ważnym elementem edukacji w Akademii Morskiej w Szczecinie jest praktyczna nauka zawodu realizowana w bardzo szerokim zakresie. Słuchacze wszystkich wydziałów i specjalności odbywają praktyki zawodowe. Studenci kierunków „pływających” już od pierwszych chwil mają kontakt z morzem – na prowadzonych tuż po zakończeniu rekrutacji kursach z zakresu ratownictwa i bezpieczeństwa, przygotowywani są do działania w sytuacji zagrożenia. W dalszym toku studiów przechodzą kolejne szkolenia, np. z zakresu morskich systemów łączności i nawigacji, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami uznawanymi przez armatorów na całym świecie.

Absolwenci kierunków „lądowych” mogą liczyć na zdobycie najwyższych kwalifikacji i umiejętności cenionych przez przyszłych pracodawców. Uczelnia wdraża liczne projekty finansowane z zewnętrznych środków – programy stażowe, płatne praktyki. Współpracujemy intensywnie z otoczeniem biznesowym i społecznym uczelni, zapewniając studentom komfortowy start na rynku pracy.


Zaplecze socjalne

Nasi studenci nie muszą obawiać się, że koszty utrzymania będą dla nich zbyt wysokie. Akademia Morska w Szczecinie ma atrakcyjny i dobrze funkcjonujący system pomocy materialnej - zapewnia studentom wsparcie finansowe i miejsce w akademiku. Każdy student może się ubiegać o stypendium socjalne, stypendium rektora dla najlepszych studentów za wysoką średnią ocen, osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe. Poniżej prezentujemy ich wykaz.

Więcej o stypendiach: https://rekrutacja.am.szczecin.pl/artykuly/stac-cie-na-studia/


To łatwiejsze niż myślisz


Nabór na uczelnię odbywa się według prostych zasad. Wystarczy zdać egzamin maturalny i złożyć odpowiednie dokumenty. Dla tych, którzy nie wierzą, że poziom ich wykształcenia jest wystarczająco dobry, aby poradzić sobie z przedmiotami ścisłymi w toku studiów Akademia Morska w Szczecinie organizuje bezpłatne zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki.

https://rekrutacja.am.szczecin.pl/artykuly/to-latwiejsze-niz-myslisz/


Akademia Morska w Szczecinie

Wały Chrobrego 1-2
70-500 Szczecin

tel. 91 48 09 400
rekrutacja@am.szczecin.pl
www.am.szczecin.pl

Jak co roku – ogłaszamy nabór uzupełniający na kierunki w AMS. Tym razem zapraszamy chętnych na wszystkie nasze kierunki, z zastrzeżeniem, że ilość miejsc jest ograniczona.

Co należy zrobić? Odwiedzić serwis rekrutacyjny AMS: rekrutacja.am.szczecin.pl, wybrać kierunek, zarejestrować się w systemie i złożyć wymagane dokumenty, odpowiednio do: 23 września lub 30 września (w zależności od możliwości i posiadanych dokumentów – podstawą przyjęcia na studia jest wynik zdanego egzaminu maturalnego).

Zapraszamy niezmiennie tych, którzy swoją przyszłość chcą związać z morzem – na kierunkach tzw. „pływających”, szeroko pojętą branżą morską, ale także te osoby, które swoją przyszłość widzą na stałym lądzie, w zawodach niezwiązanych z pływaniem: jak geodeta, informatyk czy mechanik.

Przypominamy, że AMS to wszechstronna uczelnia, związana z gospodarką morską, ale też szeroko współpracująca ze światem biznesu, zapewniająca wiedzę i doświadczenie, które z powodzeniem wykorzystać można w dowolnym kształtowaniu kariery. Pamiętajmy, że to właśnie „lądowy” transport został wyróżniony w tegorocznym Rankingu „Perspektyw” zdobywając drugą w kraju lokatę pośród pokrewnych kierunków oferowanych na innych uczelniach (ustępuje jedynie Politechnice Warszawskiej).


AM Szczecin

Bezpłatny kurs przed poprawką matury z matematyki odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Akademii Morskiej w Szczecinie. Zapraszamy między 24 sierpnia a 4 września, w godz. 10:00-13:00, sala nr 19, Wały Chrobrego 1-2.

Zajęcia są niezmiennie BEZPŁATNE, jednak ze względu na tegoroczną sytuację - tym razem WYJĄTKOWO OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Chętnych do udziału zapraszamy do zgłaszania się wyłącznie pod adresem: pitagoras@am.szczecin.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy będą proszeni o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa, dezynfekcję rąk, a także o posiadanie maseczki.

Dwutygodniowe korepetycje z matematyki poprowadzą wykładowcy Akademii Morskiej w Szczecinie. Zajęcia obejmą wszystkie zagadnienia niezbędne, by przygotować się do poprawkowej matury z matematyki na poziomie podstawowym.


Kiedy? 24.08-04.09

Gdzie? Wały Chrobrego 1-2, s. 19 (parter)

ZAPISY: pitagoras@am.szczecin.pl (do 21.08)AM Szczecin

UWAGA – OGŁASZAMY KONKURS! Lato w pełni, ale pomyśleliśmy, że to dobry czas, żeby czegoś się od Was nauczyć. Pokażcie nam, jak dbać o środowisko? W jaki sposób na co dzień – sami, z przyjaciółmi, rodziną – troszczycie się o przyszłość naszej planety? Tak – planety! Ekologia zaczyna się na naszych własnych podwórkach, od zmiany naszych postaw. Pokażcie nam, jak skutecznie wcielać w życie eko-pomysły, a my podamy to dalej! Razem będziemy uczyć ekologii.

O co chodzi?
Pokaż nam, jakie pro-ekologiczne działania podejmujesz we własnym otoczeniu.

Jak?
foto, wideo, esej, wiersz, piosenka… jakkolwiek zdecydujesz się przedstawić nam swój pomysł - wnikliwie przyjrzymy się każdemu.

Temat: akcje indywidualne, rodzinne, z przyjaciółmi, wspólne zbieranie śmieci na plażach czy w lasach, pomysły na powtórne wykorzystanie surowców, #zerowaste… W tym temacie nie ogranicza Was nic - każdy pomysł, jak zadbać o środowisko jest na wagę złota, bo #niemaplanetyB!

Kto wie - może to właśnie TWÓJ pomysł będzie inspiracją dla kolejnych eko-freaków i staniesz się legendą?

Czekamy do końca wakacji – 31 sierpnia pod adresem konkurs@am.szczecin.pl

Pliki do pobrania:Regulamin_AkademiaEko.pdfAM Szczecin

W X jubileuszowym Konkursie Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego Uczelnia Liderów Akademia Morska w Szczecinie otrzymała:

 • certyfikat Uczelni Liderów – przyznawany uczelniom kształcącym absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy
  oraz
 • wyróżnienie „Primus” – przyznawane uczelniom, które w procedurze certyfikacyjnej uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych.

Misją Programu „Uczelnia Liderów” jest identyfikowanie i promowanie najlepszych polskich uczelni, kształcących absolwentów przedsiębiorczych, kreatywnych, wyposażonych w umiejętności i kompetencje przywódcze, zdolnych do osiągania sukcesów na rynku pracy.
W ramach Programu „Uczelnia Liderów” akredytowane są szkoły wyższe i ich podstawowe jednostki organizacyjne (wydziały, kolegia), które mogą poszczycić się innowacyjnymi działaniami ukierunkowanymi na edukację praktyczną studentów, kreowanie u nich postaw liderskich oraz aktywną współpracę z podmiotami rynku pracy.

Akademię Morską w Szczecinie wyróżnia się działaniami nakierowanymi na rozwój technologii cyfrowych, kreowanie nowych rozwiązań, a także unikalnymi w kontekście uczelni technicznych, projektami rozwijającymi przedsiębiorczość wśród studentów.

Obydwie nagrody odebrał w poniedziałek 29 czerwca 2020 r., podczas gali finałowej w Łodzi, prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Artur Bejger, prof. AMS.oceanotechnika

Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie - prawdziwy ocean możliwości

Kandydaci na studia coraz częściej wychodzą z założenia, że warto studiować kierunki przyszłościowe, czyli takie, które prowadzą do pozyskania wiedzy i umiejętności poszukiwanych na rynku i gwarantujących dobre i ciekawe zatrudnienie. Przykładem takiego kierunku jest Oceanotechnika, za którą przemawiają liczby, fakty oraz przede wszystkim funkcjonowanie potężnego przemysłu.

Polski przemysł jachtowy produkuje ponad dwadzieścia tysięcy jachtów rocznie. Ponadto, Polska jest pierwszym w Europie i drugim na świecie producentem jachtów motorowych
o długości do 9 metrów, a cały sektor producentów tych jednostek pływających w naszym kraju liczy około 900 przedsiębiorstw, zatrudniających 35 000 pracowników. Wychodząc naprzeciw wymaganiom i potrzebom olbrzymiego rynku, Akademia Morska w Szczecinie kształci specjalistów na kierunku Oceanotechnika. Już niedługo to właśnie oni przejmą stery w zakresie projektowania i kierowania procesem produkcji statków przyszłości.

Studia na kierunku Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie opierają się na specjalnie przygotowanym programie, który wprowadza studentów w tajniki projektowania
i budowy różnych obiektów pływających, takich jak statki transportowe, jachty, małe okręty wojenne, czy pływające drony. Zajęcia prowadzone są przez najwyższej klasy specjalistów, pośród których znajdują się między innymi osoby na co dzień pracujące w firmach z obszaru projektowania i budowy statków. Oceanotechnika to nie tylko nowoczesny kierunek, ale również nowoczesna forma kształcenia. Rozwijaniu umiejętności służą zajęcia realizowane
w laboratoriach komputerowych, laboratoriach fizycznych, laboratoriach projektowych oraz symulatorach okrętowych, wyposażonych w najnowocześniejsze oprogramowanie, na dodatek z którym spotkają się absolwenci w przyszłej pracy zawodowej. Istotnym aspektem studiów jest możliwość realizacji własnych projektów pod okiem pracowników uczelni, dając tym samym studentom najlepszą możliwość połączenia wiedzy teoretycznej z pierwszymi doświadczeniami praktycznymi.

Absolwenci Oceanotechniki w Akademii Morskiej wyróżniają się szeroką wiedzą z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji statków, okrętów i obiektów oceanotechnicznych, jachtów żaglowych i motorowych. Ponadto, świetnie orientują się w zagadnieniach ekonomii, organizacji produkcji i marketingu, jak również najnowszych systemów komputerowych do projektowania, konstruowania i zarządzania produkcją w przemyśle okrętowym.Z pokaźnym bagażem wiedzy i umiejętności będą mogli znaleźć zatrudnienie zarówno w kraju, jaki i poza jego granicami, a potwierdzeniem tego może być fakt, iż jachty i łodzie polskiej produkcji znajdują nabywców między innymi w Skandynawii, Niemczech, Holandii, a nawet Japonii
i Australii.

Oceanotechnika w Akademii Morskiej w Szczecinie jest kierunkiem nieznającym granic. Jedyne, co mogłoby je stanowić to wyobraźnia studentów, którzy po ukończeniu nauki wypłyną na szeroki ocean kariery.

Dowiedz się więcej:Wirtualne Dni Otwarte 2020

Wirtualne Dni Otwarte Akademii Morskiej w Szczecinie - 24 i 25 czerwca 2020r.

W tym roku nie możemy spotkać się z Wami w murach naszej Uczelni - ale to nie oznacza, że zrezygnowaliśmy z uchylenia drzwi Akademii Morskiej w Szczecinie. Zapraszamy na www, Facebooka oraz YouTube. Spotkajcie się z nami w internecie - 24 i 25 czerwca od godziny 10:30.

Plan wydarzenia:

10:30 - premiera Dni Otwartych i prezentacja Uczelni
11:00 - Wydział Nawigacyjny - kierunki:
 • Nawigacja
 • Żegluga śródlądowa
 • Oceanotechnika
 • Geodezja i Kartografia
11:30 - Wydział Mechaniczny - kierunek:
 • Mechanika i budowa maszyn
12:00 - Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu - kierunki:
 • Logistyka
 • Transport
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji
 • Zarządzanie
12:30 - Wydział Informatyki i Telekomunikacji - kierunek:
 • Informatyka
13:00 - Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki - kierunek:
 • Mechatronika
13:30 - Geodezja i kartografia - specjalności:
 • Geoinformatyka
 • Hydrografia

Przez dwa dni będziemy prezentować to, co mamy do zaoferowania: jak kształcimy, co robimy, jak współpracujemy z naszym otoczeniem społeczno-gospodarczym, jak studiuje się w Szczecinie. Udostępnimy prezentację uczelni, omówimy oferowane kierunki kształcenia oraz odniesiemy się do nieodłącznych elementów życia studenckiego. Poruszymy również temat zakwaterowania, stypendiów, Erasmusa, sekcji sportowych AZS i wiele więcej - zapraszamy na wydarzenie FB:


oraz kanał YouTube:


WEBINARIUM „STATKI AUTONOMICZNE – PRZYSZŁOŚĆ DALEKA CZY BLISKA?
Dziś (17 czerwca), godz. 17:00.

Wśród prelegentów Pan Profesor Tadeusz Szelangiewicz, który zaprezentuje temat "Statki autonomiczne - możliwości techniczne".
Zapraszamy!UWAGA KONKURS

Akademia Morska w Szczecinie
ogłasza konkurs nawigacyjny z okazji Światowego Dnia Oceanów, przypadającego na dzień 8 czerwca. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły średniej. Wystarczy udzielić prawidłowych odpowiedzi na pytania i przesłać je do dnia 5 czerwca 2020 r. mailem (decyduje kolejność zgłoszeń) na adres: konkurs@am.szczecin.pl

Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

Nagrody w postaci bezprzewodowych głośników JBL zostaną przyznane za 1, 2 i 3 miejsce. Dodatkowo dla zwycięzców przewidziane są miłe niespodzianki.

Pytania konkursowe i regulamin udziału w konkursie na stronie Uczelni:
Konkurs nawigacyjny z okazji Światowego Dnia Oceanów


Willowa 2 – nowa siedziba Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie

Po pięciu latach prac, w pełni realizujemy nasze zamierzenia. 22go listopada otworzyliśmy nową siedzibę Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Szczecinie. Od teraz, studenci oraz wykładowcy, a także cała administracja Wydziału będą funkcjonować pod nowym adresem, przy ul. Willowej 2, w dawnym budynku Technikum Budowy Okrętów.

W uroczystości udział wzięli Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Pan Marek Gróbarczyk, Prezydent Miasta Szczecin Pan Piotr Krzystek, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego – Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego - Pan Stanisław Wziątek, Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie dr hab. inż. kpt. ż. w. Wojciech Ślączka, prof. AMS, przedstawiciele Rady Uczelni, administracji morskiej, członkowie Senatu, pracownicy i studenci Akademii Morskiej w Szczecinie.
Gospodarzem uroczystości był dr hab. inż. Zbigniew Matuszak, prof. AMS, dziekan Wydziału Mechanicznego.

Podczas otwarcia, oficjalnie przecięto wstęgę, dokonując symbolicznego otwarcia budynku, a także przedstawiono prezentacje związane z historią Wydziału i budynku, a także zaprezentowano plany na przyszłość.

Nowy początek i uroczystość stały się też okazją, by oficjalnie wręczyć insygnia władzy dziekańskiej dziekanom powstałych w tym roku akademickim Wydziałów: Informatyki i Telekomunikacji oraz Mechatroniki i Elektrotechniki. Swoje łańcuchy odebrali: prof. dr hab. inż. Zbigniew Pietrzykowski oraz dr inż. of. elektr. okręt. Maciej Kozak, prof. AMS.

AM_Szczecin_WM_galeria1.jpg

AM_Szczecin_WM_galeria2.jpg

Siedziba przy Willowej
Jest to budynek z początku XX wieku, przed wojną mieściło się w nim gimnazjum. Po wojnie, we wrześniu 1949 r. w Stoczni Szczecińskiej powstała trzyletnia Publiczna Średnia Szkoła Metalowa. W 1950/51 przeobrażono ją w dwuletnią Zasadniczą Szkołę Budowy Okrętów. Pierwsi absolwenci opuścili mury szkolne w 1952 r. W tym czasie odbudowano zniszczony budynek dawnej niemieckiej szkoły przy ul Willowej i nowy rok szkolny 1953/4 rozpoczęto właśnie w wyremontowanym obiekcie. Szkoła została przekształcona w Technikum Budowy Okrętów w roku 1961, a w roku 1994 w Zespół Szkół Budowy Okrętów. Szkoła w budynkach przy ul. Willowej funkcjonowała do roku 2010.

Pięć lat prac
W roku 2013 na mocy porozumienia z Miastem Szczecin, zabudowania i teren po byłym ZSBO przejęła Akademia Morska w Szczecinie. Teren oraz budynki przejęliśmy z zamiarem kompleksowego przeniesienia tu Wydziału Mechanicznego uczelni.
Pierwsze prace objęły część zabudowań i już w roku 2015 przeniesiono tam część jednostek i laboratoriów, a także otwarto ultranowoczesne Centrum Badania Paliw, Cieczy Roboczych i Ochrony Środowiska.
Centrum Badania Paliw wraz z klatką schodową stanowiły pierwsze kompleksowo przebudowane pomieszczenia w obiektach przy ul. Willowej.
Cały budynek dydaktyczny nr 2 przy ul. Willowej jest przeznaczony dla Wydziału Mechanicznego, powierzchnia użytkowa wynosi 3200 m2. Przebudowa budynku nr 2 pochłonęła 11 mln złotych brutto – nie uwzględniając kosztów wyposażenia.

Wydział Mechaniczny przy Willowej
W listopadzie 2019 roku, po pięciu latach od przejęcia działki nasz plan ostatecznie się dokonuje i przenosimy pod adres na Willowej cały Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie – 22 listopada nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby Wydziału.

Wydział Mechaniczny działający w ramach Akademii Morskiej w Szczecinie kształci inżynierów i magistrów inżynierów na kierunku mechanika i budowa maszyn w następujących specjalnościach:
 • studia stacjonarne I stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalności: eksploatacja siłowni okrętowych, diagnostyka i remonty maszyn i urządzeń okrętowych;
 • studia stacjonarne II stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalność: budowa i eksploatacja morskich systemów energetycznych,
 • studia niestacjonarne I stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalność: eksploatacja siłowni okrętowych;
 • studia niestacjonarne II stopnia, kierunek mechanika i budowa maszyn, specjalność: budowa i eksploatacja morskich systemów energetycznych.
Wydział ma za sobą ponad pięć dekad funkcjonowania intensywnie rozwijał kadrę naukowo-dydaktyczną i bazę laboratoryjno-badawczą.
Obecnie WM ma 367 studentów (w tym: 7 studentek) 19 doktorantów
Centralna Komisja do Spraw Tytułu Naukowego i Stopni Naukowych przyznała Wydziałowi Mechanicznemu uprawnienia do nadawania stopni naukowych: doktora i doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn.

Całość inwestycji
Wartość prac zrealizowanych w ramach całej, pięcioletniej inwestycji to ok. 19 300 000 zł. W tych kosztach wykonano kompleksową modernizację obu budynków dydaktycznych, zmodernizowano budynek dawnej kuźni, wykonano nowe przyłącza energetyczne i wodne, przebudowano częściowo przyłącza kanalizacyjne oraz wykonano pewien zakres prac związany z zagospodarowaniem terenu. Powierzchnia działki blisko 2,3 ha.

70 lat Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim

Od 31 maja do 2 czerwca świętowaliśmy uroczyście jubileusz 70-lecia Szkolnictwa Morskiego na Pomorzu Zachodnim. Na znak święta, codziennie o godz. 8:00 na maszt przed uczelnią wciągana była bandera, a poczet wprowadzał do budynku uczelni sztandar Akademii Morskiej w Szczecinie.

Obchody jubileuszu rozpoczęło uroczyste posiedzenie Senatu Akademii Morskiej, którego gościem był minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Wspólnie z JM Rektorem Akademii Morskiej w Szczecinie, Wojciechem Ślączką uhonorował pracowników i byłych pracowników AM medalami za wieloletnią pracę na rzecz szkolnictwa morskiego oraz szczecińskich szkół morskich.

Punktualnie o 14:00 spod gmachu przy Wałach Chrobrego ruszył przemarsz w asyście Kompanii Honorowej AM oraz orkiestry wojskowej do Filharmonii Szczecińskiej, gdzie rozpoczęła się gala 70-lecia – punkt kulminacyjny obchodów. To tam JM Rektor, Wojciech Ślączka powitał gości i miał okazję podsumować bogatą historię szczecińskich szkół morskich, których wspólne tradycje stanowią korzenie dzisiejszej Akademii Morskiej i jej codziennej pracy.

Rektor Ślączka poruszył także temat przyszłości uczelni oraz rozwoju jej prac na rzecz szeroko pojętej gospodarki morskiej, przemysłu i otoczenia biznesowego. – Kolejne lata to ogromne wyzwanie dla Akademii Morskiej w Szczecinie: utrzymanie i rozwój potencjału badawczego uczelni, wyraźna obecność w europejskiej przestrzeni badawczej, potrzeba zmian w sposobie podejścia do planowania, a zwłaszcza do wykorzystania wyników badań oraz ich transfer do świata przemysłu i biznesu – zaznaczał. – Dumni z przeszłości – patrzymy w przyszłość – zakończył swoje wystąpienie JM Rektor Wojciech Ślączka.

Po oficjalnej inauguracji minister Marek Gróbarczyk w swoim wystąpieniu podziękował zgromadzonym za wkład pracy na rzecz rozwoju szkolnictwa morskiego na Pomorzu Zachodnim. Minister porównał historię Akademii i wcześniejszych szkół do pracy na morzu, która była „pełna wzlotów, upadków, prób likwidacji, powoływania nowych rozwiązań, nowych koncepcji, ale ostatecznie uczelnia poradziła sobie ze wszystkim”.

Podczas gali rektor wraz z ministrem wręczyli także odznaczenia Państwowe pracownikom Akademii – medale za wieloletnią służbę, statuetki za wkład w rozwój Szkolnictwa Morskiego. Podczas gali wręczono także tradycyjne już nagrodę „Wilka Morskiego” oraz wyłoniono najbardziej aktywnego studenta AM. Tegorocznym „Wilkiem Morskim” został absolwent WSM w Szczecinie, prezes Polaris Maritime Services – Michał Czerepaniak.

Najaktywniejszą studentką AM w roku 2016/17 uznana została Izabela Kamińska – członkini Zarządu Samorządu Studentów AM, aktywnie działająca na rzecz studenckiej społeczności.

Galę uświetnił koncertem Chór Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Grupa MoCarta – to już kolejne spotkanie tych dwóch zespołów na jednej scenie. Koncert przypadł do gustu zgromadzonej publiczności – gościom, władzom oraz pracownikom i studentom Akademii Morskiej. Obok przedstawicieli lokalnych władz samorządowych oraz firm związanych z branżą morską, w uroczystościach uczestniczyli także rektorzy, którzy przyjechali do Szczecina na obrady Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych – KRPUT – które rozpoczęły się w Akademii Morskiej w czwartek 1 czerwca.

Obchodom jubileuszu towarzyszył szereg wydarzeń, mających na celu przybliżenie tradycji szkolnictwa morskiego. O 17:00 w holu głównym Akademii odsłonięta została tablica upamiętniająca Szkołę Rybołówstwa Morskiego – powstałą tu w roku 1962, a przekształconą po sześciu latach w Państwową Szkołę Morską.

Uroczystości inaugurujące obchody jubileuszu zwieńczyły Msza Święta koncelebrowana przez Abp. Andrzeja Dzięgę oraz tradycyjny apel pamięci przed pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym. Kolejne dni obchodów upłynęły pod znakiem spotkań absolwentów, których kilkuset zjawiło się w murach uczelni, by wspólnie wspominać czasy studenckie, wymienić doświadczenia, a także zobaczyć, co się zmieniło. W czwartek, 1 czerwca, absolwenci zwiedzali uczelnię oraz odbyli szereg spotkań na wydziałach, w piątek zaś spotkali się też w Klubach: Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Starszych Oficerów Mechaników, „Śledziołapów” (tj. absolwentów PSRM). W piątkowy wieczór absolwenci wzięli udział w balu, który odbył się w szczecińskim hotelu Radisson BLU.


Dwie dekady Nawigatora XXI

W roku 2018 mija 20 lat odkąd polska bandera po raz pierwszy powiała nad statkiem badawczo-szkolnym Akademii Morskiej w Szczecinie – Nawigatorem XXI.

Okrągły jubileusz świętowaliśmy wraz ze Świętem Szkoły - 23 maja. Tę doniosłą okazję postanowiliśmy uczcić w znakomitym gronie - załóg, przedstawicieli MGMiŻŚ, władz miasta, uczelni, przedstawicieli lokalnej społeczności oraz firm i instytucji związanych z gospodarką morską. A skoro to urodziny naszego statku - nie mogło zabraknąć szczególnego gościa, jakim była bliźniacza jednostka Nawigatora XXI - do Szczecina na tę okoliczność przypłynął Horyzont II z Akademii Morskiej w Gdyni.

23 maja o godz. 11:40 Nawigator XXI wszedł do portu w asyście holowników i zacumował u stóp Wałów Chrobrego.

Podczas uroczystości na pokładzie odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu AM w obecności zaproszonych gości, ze specjalnym udziałem wiceminister Anny Moskwy z MGMiŻŚ oraz dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej, Michała Wójcika. – Z okazji jubileuszu, życzymy, by Akademia rozwijała się co najmniej tak dynamicznie, jak dotychczas, a z naszej strony deklarujemy pełne wsparcie dla jej działań – deklarowała minister Anna Moskwa.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek przekazał załodze flagę Szczecina, która po chwili powiała na maszcie nad statkiem. – Statek wpisał się w krajobraz Wałów Chrobrego, jest nie tylko symbolem Akademii Morskiej, ale również miasta – mówił prezydent Piotr Krzystek.

Wręczyliśmy także pamiątkowe medale gościom honorowym oraz - doroczne nagrody Wilka Morskiego przyznawane tradycyjnie osobowości związanej z morzem oraz studentowi Akademii Morskiej w Szczecinie.

Laureatem tegorocznego „Wilka…” został pierwszy kapitan Nawigatora XXI – Jerzy Białek, a także student Nawigacji – Eric Kulbiej.

Po oficjalnej uroczystości, statki obu Akademii Morskich - Horyzont II oraz Nawigator XXI zostały otwarte dla szczecinian i turystów, chcących osobiście postawić stopę na pokładzie statku. Przez pokłady obu jednostek przewinęło się blisko 400 osób!

Nawigator XXI od lat służy celom szkoleniowym, badaniom naukowym, wrósł też w rzeczywistość Szczecina i cumując przy Wałach Chrobrego stał się rozpoznawalnym symbolem miasta, podkreślającym jego portowy charakter.

Statek ten od początku swojego istnienia wypełnia swoje podstawowe zadania, będąc dla wielu młodych ludzi, rozpoczynających swoją przygodę z morzem, pierwszym kontaktem z wymagającym zawodem marynarza. To na pokładzie „Nawigatora XXI” niejednokrotnie zapadają życiowe decyzje, czy kontynuować swoją przyszłość w tym zawodzie. Działalność szkoleniowa na pokładzie m/s Nawigator XXI trwa cały rok. Na statku realizowane są praktyki morskie w dziale pokładowym i maszynowym dla wszystkich roczników i specjalności tzw. „kierunków pływających” Akademii Morskiej w Szczecinie. Pierwszoroczniaki „poznają się” z morzem, a studenci z wyższych roczników szlifują swoją wiedzę i umiejętności.

Nawigator XXI w liczbach:

Długość 60,30 m
Szerokość 10,50 m
Zanurzenie konstrukcyjne 3,15 m v 140340 przepłyniętych mil
Około 450 studentów Akademii Morskiej rocznie przebywa na NXXI
Praktyki trwają od dwóch do czterech tygodni
Szczegóły

Nasi studenci nie muszą obawiać się, że koszty utrzymania będą dla nich zbyt wysokie. Akademia Morska w Szczecinie ma atrakcyjny i dobrze funkcjonujący system pomocy socjalnej - zapewnia studentom wsparcie materialne i miejsce w akademiku. Każdy student może się ubiegać o stypendia socjalne, stypendium rektora dla najlepszych studentów za wyniki w nauce lub w sporcie i inne. Poniżej prezentujemy ich wykaz.

Stypendia socjalne – do 1051,70 zł/ mies.

Są one przyznawane studentowi znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej. Podstawą jego udzielenia jest wysokość średniego miesięcznego dochodu netto na osobę w rodzinie studenta. Obecnie podstawa przyznania stypendium wynosi 1051,70 zł netto.

Są one przyznawane studentowi znajdującemu się w trudnej sytuacji materialnej. Podstawą jego udzielenia jest wysokość średniego miesięcznego dochodu netto na osobę w rodzinie studenta. Obecnie podstawa przyznania stypendium wynosi 1051,70 zł netto.
W ramach uprawnień do stypendium socjalnego studentowi na studiach stacjonarnych przysługuje prawo do zwiększenia z tytułu zamieszkania:
- 200 zł w domu studenckim Uczelni, a przez jeden semestr wskazany przez studenta 370 zł, - 80 zł w innym obiekcie.

Stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych – 300-700 zł/mies.

Są przeznaczone dla studentów z orzeczoną niepełnosprawnością. Kwota stypendium jest uzależniona od stopnia niepełnosprawności. W szczególnie uzasadnionych przypadkach może być podwyższona o 100%.

Stypendia Rektora dla najlepszych studentów za wyniki w nauce - 100-900 zł/ mies.

Są one przyznawane od drugiego roku studiów studentom, którzy za poprzedni rok nauki uzyskali wysoką średnią arytmetyczną ocen, posiadają osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Stypendium to jest udzielane niezależnie od innych stypendiów. Dla studentów, którzy oprócz wysokiej średniej ocen mają inne osiągnięcia np. naukowe, artystyczne lub sportowe, wysokość stypendium ulega powiększeniu o odpowiedni współczynnik.

Stypendia ERASMUSA –od 400 do 600 EUR/ mies.

Każdy student, na każdym poziomie studiów (czyli na studiach inżynierskich, magisterskich i doktoranckich), ma tzw. kapitał mobilności wynoszący 12 miesięcy. Jest to czas wystarczający na to żeby w trakcie swoich studiów zrealizować zarówno wyjazd na studia (trwający 1 lub 2 semestry) jak i wyjazd na praktyki (który musi trwać minimum 2 miesiące). Studenci II, III i IV roku studiów mogą wyjechać za granicę na półroczne stypendium http://erasmusplus.am.szczecin.pl/studenci-am/wysokosc-stypendiow. Warunkiem jest dobra znajomość języka w jakim prowadzone będą wykłady na uczelni docelowej oraz dobre wyniki w nauce.

Zapomogi – do 1000 zł jednorazowo

Kierunki Studiów - Akademia Morska w Szczecinie


Wydział Nawigacyjny

Studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: NAWIGACJA

studia 4-letnie (8 semestrów), specjalności:

- transport morski (TM) również w języku angielskim

- połowy morskie (PM)

- inżynieria ruchu morskiego (IRM)

- pomiary hydrograficzne i oznakowanie nawigacyjne (PHiON)

- ratownictwo (RAT)

- morskie systemy informatyczne (MSI)

- eksploatacja jednostek pływających offshore (OFF)

- transport morski i śródlądowy (TMiŚ)

- górnictwo morskie (GM)

- żeglarstwo morskie (ŻM)


KIERUNEK: TRANSPORT

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- technologie i systemy nawigacyjne (TiSN)

- inżynieria bezpieczeństwa transportu morskiego (IBTM)

- technologie systemów bezzałogowych (TSB)


KIERUNEK: GEODEZJA I KARTOGRAFIA

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- geoinformatyka (G)

- hydrografia (H)


KIERUNEK: OCEANOTECHNIKA

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- projektowanie i budowa okrętów (PiBO)

- projektowanie i budowa jachtów (PiBJ)


KIERUNEK: ŻEGLUGA ŚRÓDLĄDOWA

studia 3,5-letnie (7 semestrów)

- eksploatacja jednostek morskich i śródlądowych - Studia I stopnia, INŻYNIERSKIE, STACJONARNE

- zarządzanie w żegludze śródlądowej - Studia I stopnia, INŻYNIERSKIE, STACJONARNE


Studia stacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

KIERUNEK: NAWIGACJA

studia 1,5-roczne (3 semestry), specjalność:

- transport morski (TM) również w języku angielskim


KIERUNEK: GEOINFORMATYKA

studia 1,5-roczne (3 semestry)


Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: NAWIGACJA

studia 4-letnie (4 sesje zjazdowe), specjalność:

- transport morski (TM)


KIERUNEK: GEODEZJA I KARTOGRAFIA

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalność:

- geoinformatyka (G)

- hydrografia (H)


Studia niestacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

KIERUNEK: NAWIGACJA

studia 2-letnie (2 sesje zjazdowe), specjalność:

- transport morski (TM) również w języku angielskim


KIERUNEK: GEOINFORMATYKA

studia 1,5-roczne (3 semestry)


Wydział Mechaniczny

Studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

studia 4-letnie (8 semestrów), specjalności:

- eksploatacja siłowni okrętowych (ESO) również w języku angielskim

- diagnostyka i remonty maszyn i urządzeń okrętowych (DiRMiUO)

- eksploatacja siłowni okrętowych i jachtów motorowych (ESOiJM)

- eksploatacja okrętowych urządzeń napędowych i elektroenergetycznych (EOUNiE)

- techniki chłodnicze i klimatyzacja

- techniki i technologie recyklingu

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- diagnostyka i remonty maszyn i urządzeń okrętowych (DiRMiUO)

- diagnostyka i remonty siłowni wiatrowych (DiRSW)


Studia stacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

KIERUNEK: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Specjalność: Budowa i eksploatacja morskich systemów energetycznych (również w języku angielskim)

Studia 1,5-roczne (3 semestry)


Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Specjalność: Eksploatacja siłowni okrętowych

Studia 4 –letnie (4 sesje zjazdowe)


Studia niestacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

KIERUNEK: MECHANIKA I BUDOWA MASZYN

Specjalność: budowa i eksploatacja morskich systemów energetycznych (również w języku angielskim)

Studia 2 –letnie (2 sesje zjazdowe)


Wydział Mechatroniki i Elektroniki

Studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: MECHATRONIKA

studia 4-letnie (8 semestrów), specjalność:

- elektroautomatyka okrętowa (EO)

- mechatronika i elektrotechnika przemysłowa

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalność:

- mechatronika systemów energetycznych (MSE)


Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: MECHATRONIKA

studia 4-letnie (4 sesje zjazdowe), specjalność:

- elektroautomatyka okrętowa (EO)


Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu

Studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

studia 3,5-letnie (7 semestrów), prowadzone wspólnie z Wydziałem Inżynieryjno-Ekonomicznym

Transportu, specjalność:

- zarządzanie przemysłowymi systemami energetycznymi (ZPSE) - prowadzone wspólnie z Wydziałem Mechanicznym

- zarządzanie innowacjami w produkcji i usługach

- zarządzanie jakością produkcji i usług


Studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: TRANSPORT

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- eksploatacja portów i floty morskiej (EPiFM)

- żegluga śródlądowa (ŻŚ)

- logistyka transportu zintegrowanego (LTZ)

- eksploatacja terminali kontenerowych (ETK)


KIERUNEK: LOGISTYKA

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- logistyka przedsiębiorstw (LP)

- logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym (LiZwEST)

- logistyka turystyki wodnej

- logistyka metropolitalna


Studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie)

KIERUNEK: ZARZĄDZANIE

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (ZZL)

- Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej (OiZwGM)


Studia stacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

KIERUNEK: ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

studia 1,5-roczne (3 semestry), specjalność:

- logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym (LiZwEST)


KIERUNEK: TRANSPORT

studia 1,5-roczne (3 semestry), specjalność:

- systemy transportu zintegrowanego (STZ)

- intelligent transport systems (ITS) również w języku angielskim

- inteligentne systemy transportowe

- inland shipping management (ISM)


Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: TRANSPORT

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- logistyka transportu zintegrowanego (LTZ)

- żegluga śródlądowa (ŻŚ)

- eksploatacja portów i floty morskiej (EPiFM)

- eksploatacja terminali kontenerowych (ETK)


KIERUNEK: LOGISTYKA

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- logistyka przedsiębiorstw (LP)

- logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym (LiZwEST)

- logistyka turystyki wodnej

- logistyka metropolitalna


KIERUNEK: ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- zarządzanie jakością produkcji i usług (ZJPiU)

- zarządzanie innowacjami w produkcji i usługach (ZIwPiU)

- zarządzanie przemysłowymi systemami energetycznymi (ZPSE)

Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie)

KIERUNEK: ZARZĄDZANIE

studia 3,5-letnie (7 semestrów), specjalności:

- Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (ZZL)

- Organizacja i Zarządzanie w Gospodarce Morskiej (OiZwGM)


Studia niestacjonarne drugiego stopnia (magisterskie)

KIERUNEK: TRANSPORT

studia 1,5-roczne (3 semestry), specjalność:

- systemy transportu zintegrowanego (STZ)

- inteligentne systemy transportowe


KIERUNEK: ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI

studia 1,5-roczne (3 semestry), specjalność:

- logistyka i zarządzanie w europejskim systemie transportowym (LiZwEST)


Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: INFORMATYKA

- informatyka morska

- programowanie systemów informatycznych

- programowanie systemów multimedialnych


Studia niestacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: INFORMATYKA

- informatyka morska

- programowanie systemów informatycznych

- programowanie systemów multimedialnych


Studia stacjonarne pierwszego stopnia (inżynierskie)

KIERUNEK: TELEINFORMATYKA

- eksploatacja systemów łączności

- projektowanie systemów łącznościRekrutacja na studia - Akademia Morska w Szczecinie


Trwa rekrutacja w Akademii Morskiej. Czekamy do 10.07.2020 r.

W Akademii Morskiej w Szczecinie przedłużamy termin rekrutacji kandydatów na studia. Przyszli studenci Akademii mogą wybrać studia na kierunkach tzw. „pływających” lub lądowych. Oprócz najpopularniejszych kierunków, jak nawigacja, mechanika i budowa maszyn czy logistyka, w tym roku przygotowaliśmy nowości.

Rekrutacja na studia I stopnia odbywa się obecnie na kierunkach:

 • Mechanika i budowa maszyn
 • Mechatronika
 • Informatyka
 • Geodezja i kartografia
 • Nawigacja
 • Nawigacja – studia po angielsku
 • Oceanotechnika
 • Transport
 • Logistyka
 • Zarządzanie i inżynieria produkcji
 • Zarządzanie
 • Geoinformatyka
 • Żegluga śródlądowa

Na kandydatów na studia pierwszego stopnia czekamy jeszcze do 10.07.2020 r. – zapraszamy na www.rekrutacja.am.szczecin.pl


Studia podyplomowe

Wydział Nawigacyjny

Geoinformatyka i teledetekcja środowiska

Studia podyplomowe „Geoinformatyka” przeznaczone są dla osób pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu użytkowania i wdrażania systemów informacji geograficznej. Studia przygotowują również projektantów systemów GIS oraz doradców inwestycji geoinformatycznych. Obejmują 222 godziny zajęć dydaktycznych w formie wykładów, ćwiczeń oraz laboratoriów.

Zasady rekrutacji

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dokumenty można składać osobiście (w godz. 8.00 – 14.30), wysłać pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Instytut Geoinformatyki
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Żołnierska 46
71-210 Szczecin

e-mail: ig@am.szczecin.pl

z dopiskiem: Studia podyplomowe „Geoinformatyka”.

Dokumenty należy składać do 30.09.2020 r.


Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Programowanie aplikacji internetowych

Studia podyplomowe „Programowanie aplikacji internetowych” skierowane są do osób pragnących dokształcić się w dziedzinie wytwarzania aplikacji internetowych, kandydatów chcących zdobyć zatrudnienie w tym zawodzie oraz nauczycieli kształcących uczniów w technologiach www. Słuchacze poznają szczegółowo zagadnienia związane z funkcjonowaniem oraz administrowaniem serwerowymi systemami operacyjnymi, zarządzaniem bazami danych, inżynierią oprogramowania i tworzeniem grafiki. Poznają nowoczesne metody projektowania i języki wytwarzania aplikacji internetowych, a także najnowsze frameworki przyspieszające tworzenie zaawansowanych aplikacji www.

Zajęcia prowadzone będą w w soboty i niedziele.

Dokumenty należy składać do 22.10.2020 r.


Programowanie komputerów

Studia podyplomowe „Programowanie komputerów” skierowane są do osób chcących się szkolić w zaawansowanych technikach programowania aplikacji, pragnących podjąć pracę w tym zawodzie oraz dla nauczy-cieli programowania w szkołach.

Słuchacze poznają zaawansowane techniki projektowania, implementowania oraz testowania i dokumentowania kodu wytwarzanych aplikacji komputerowych w języku programowania Java. Zdobędą wiedzę na temat zaawansowanych metod inżynierii wytwarzania systemów, nauczą się wykorzystywać techniki zwinne (Agile-Scrum), refraktoryzować kod, programować interfejsy użytkownika czy pracować w modelu MVC.

Dla potwierdzenia swoich umiejętności słuchacze będą mogli przystąpić do egzaminu certyfikującego w wybranym języku programowania.

Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele.

Dokumenty należy składać do 22.10.2020 r.


Analizy statystyczne i eksploracja danych

Studia podyplomowe „Analizy statystyczne i eksploracja danych” skierowane są do osób chcących pogłębić wiedzę w zakresie analizy dużych zbiorów danych. Słuchacze poznają metody analizy i eksploracji danych, w szczególności: Data Mining, Data Cleaning, Clustering, Data Selection, Scoring. Nabędą umiejętności odkrywania asocjacji, wzorów sekwencji, klasyfikacji i grupowania danych – wiedzę i kwalifikacje niezbędne w pracy analityka danych lub w pracy naukowej.

Zajęcia prowadzone będą w soboty i niedziele ramach zjazdów semestralnych.

Dokumenty należy składać do 22.10.2020 r.


Radiokomunikacja

Studia podyplomowe „Radiokomunikacja” adresowane są do osób chcących przyswoić sobie wiedzę w zakresie komunikacji i łączności realizowanej

w podstawowym systemie łączności stosowanym na morzu oraz w lotnictwie – Global Maritime Distress and Safety System (GMDSS). Słuchacze uzyskają kwalifikacje zawodowe radiooperatorów, wiedzę z zakresu regulaminu i prawa radiokomunikacyjnego, a także umiejętności prowadzenia szkoleń przyszłych użytkowników systemów łączności.

Absolwenci zostaną przygotowani do ubiegania się o świadectwo radiokomunikacyjne Long Range Certificate (LRC).

Zajęcia prowadzone będą w ramach zjazdów semestralnych.

Dokumenty należy składać do 22.10.2020 r.


Technologie informacyjne na morzu

Studia podyplomowe „Technologie informacyjne na morzu” kierowane są do osób chcących pogłębić wiedzę z zakresu stosowanych technologii informacyjnych na jednostkach morskich. Studia adresowane są do osób pracujących na statkach morskich, pracowników administracji i firm obsługujących ładunki transportowane drogą morską. W ramach studiów słuchacze poznają stosowane technologie, metody i systemy komunikacji, procedury przygotowania i wymiany danych, dokumentację i formaty danych. Studia będą prowadzone z wykorzystaniem symulatorów. Absolwenci będą mogli dodatkowo ubiegać się o uzyskanie świadectwa radiokomunikacyjnego Short Range Certificate (SRC).

Studia realizowane będą w ramach zjazdów semestralnych.

Dokumenty należy składać do 22.10.2020 r.

Dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać na adres:

Dziekanat Wydziału Nawigacyjnego
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 1–2, pok. 130
70-500 Szczecin

e-mail: dn@am.szczecin.pl

z dopiskiem: Studia podyplomowe [nazwa wybranego kierunku studiów podyplomowych].

Szczegółowe informacje:

Instytut Technologii Morskich
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 1–2
tel. 91 48 09 758

e-mail: itm@am.szczecin.pl

Wymagane dokumenty (dla wszystkich kierunków Wydziału Nawigacyjnego):

 • formularz zgłoszenia,
 • dwa zdjęcia,
 • odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
 • potwierdzenie wniesienia opłaty za studia,
 • deklaracja pokrycia kosztów studiów.

Po zakwalifikowaniu kandydata opłata wpisowa zostanie zaliczona na poczet czesnego. Jeżeli kandydat nie zostanie zakwalifikowany lub kierunek studiów nie zostanie uruchomiony w danej edycji, opłata zostanie zwrócona na konto kandydata. W przypadku rezygnacji kandydata opłata nie jest zwracana.

Informacje o naborze na studia podyplomowe zamieszczone będą na stronie internetowej Wydziału Nawigacyjnego.


Wydział Mechaniczny

Transport LNG i eksploatacja terminali

Studia podyplomowe „Transport LNG i eksploatacja terminali” przeznaczone są dla osób z wykształceniem wyższym, specjalizujących się lub pragnących specjalizować się w problematyce transportu lądowego LNG i eksploatacji lądowych terminali rozładunkowych LNG.

Podstawowym celem studiów „Transport LNG i eksploatacja terminali” jest kształcenie i przygotowanie kadry inżynierskiej do pracy na stanowiskach związanych z transportem, urządzeniami i systemami regazyfikacji, przechowywania i przesyłu skroplonego gazu ziemnego.

Obejmują 2 semestry. Zajęcia w formie wykładów, ćwiczeń oraz zajęć laboratoryjnych odbywają się dwa razy w miesiącu (piątki po godz. 15.00 i soboty) w Akademii Morskiej w Szczecinie.

Absolwenci uzyskują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wystawione przez Akademię Morską w Szczecinie (Wydział Mechaniczny).

Zasady rekrutacji

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Wymagane dokumenty

 • kwestionariusz osobowy,
 • odpis dyplomu lub potwierdzona kserokopia dyplomu ukończenia szkoły wyższej,
 • pokwitowanie wpłaty wpisowego w wysokości 150,00 zł,
 • dwa zdjęcia legitymacyjne.

Dokumenty w terminie od 02.12.2020 r. - 29.02.2021 r. należy przesłać pocztą na adres:

Dziekanat Wydziału Mechanicznego
Akademia Morska w Szczecinie
ul. Willowa 2,70-650 Szczecin pok.130, w godz. 7.30-15.00

z dopiskiem: Studia podyplomowe LNG

lub elektronicznie na adres:

studialng@am.szczecin.pl

lub złożyć osobiście:

w Dziekanacie Wydziału Mechanicznego
Akademii Morskiej w Szczecinie
ul. Willowa 2,70-650 Szczecin pok.130, w godz. 7.30-15.00

Opłaty za studia

Całkowity koszt studiów wynosi 6500 zł i pozostaje niezmienny w trakcie studiów. Kwota może być rozłożona na dwie równe raty płatne w terminach:

 • I rata do 31.01.2021 r.
 • II rata do 30.09.2021 r.

Opłata wpisowa wynosi 150 zł.

Należność za studia należy wpłacać na konto Akademii Morskiej w Szczecinie:

Pekao SA VII O/Szczecin

16 1240 1864 1111 0000 2205 5615

z dopiskiem: Studia podyplomowe „Transport LNG i eksploatacja terminali”.11
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI I WYKORZYSTYWANIA PLIKÓW COOKIES.

OK, rozumiem