Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prezentacje Uczelni / Prezentacje Wydziałów


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile

ul. Podchorążych 10
64-920 Piła
67 352 26 00
www.pwsz.pila.pl
info@pwsz.pila.pl

publiczna, wyższa
O Uczelni
Kierunki Studiów
Rekrutacja na studia
Galeria

O uczelni


TEORIA I PRAKTYKA – DUET DOBRZE SKOMPONOWANY

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. St. Staszica w Pile jest największą uczelnią publiczną północnej Wielkopolski. Od 17 lat kształcimy specjalistów na praktycznych kierunkach studiów technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i medycznych. Prowadzimy studia licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie, odpowiadające na dynamiczne przemiany rynku pracy. Co więcej, w programie studiów znajdują się 3-miesięczne praktyki. Umożliwia to naszym studentom zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych – tak wysoce cenionych przez pracodawców.

Szeroka współpraca Uczelni z biznesem krajowym i międzynarodowym zaowocowała studiami dualnymi – innowacyjnym projektem edukacyjnym na kierunkach inżynierskich. Na studiach tego typu kształcimy w partnerstwie z kilkudziesięcioma firmami m.in.: Philips Lighting Poland, SeaKing Poland, czy SAPA Aluminium. Jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce, prowadzącą studia dualne na tak szeroką skalę.

STUDIA W MIĘDZYNARODOWYM WYDANIU

Studiowanie w PWSZ w Pile jest niezapomnianym doświadczeniem! Możecie spotkać tu wyjątkowych wykładowców i studentów. Dzięki temu, że Uczelnia prowadzi szeroką współpracę międzynarodową w ramach programu ERASMUS+, nasi studenci mają możliwość odbycia nawet 1/3 studiów na zagranicznych uczelniach partnerskich PWSZ w Pile m.in. w: Bułgarii, Hiszpanii, Rumunii, Grecji, Turcji, na Litwie, Słowacji. Program Erasmus umożliwia naszym studentom także odbycie praktyk zawodowych poza granicami kraju.

NOWOCZESNA UCZELNIA

Ważne są dla nas także warunki, w jakich kształcimy swoich studentów. Doskonalony, z każdym rokiem, kampus akademicki ma dziś imponujący kształt – na jego terenie znajduje się 11 budynków w tym: nowoczesne Centrum Fizjoterapii z jedyną w regionie kriokomorą, hala sportowa z siłownią, sauną i salami fitness, kompleks boisk zewnętrznych, sala wykładowo-widowiskowa Auditorium Maximum. Posiadamy również własny akademik. Wszystko to stwarza doskonałe warunki kształcenia specjalistów cenionych na rynku pracy i plasuje PWSZ w Pile wśród największych państwowych wyższych szkół zawodowych w Polsce.

STUDIA – NAPRAWDĘ CIĘ NA NIE STAĆ!

Nie od dzisiaj wiadomo, że studia kosztują – nawet studiując w bezpłatnym trybie stacjonarnym, musisz liczyć się z szeregiem nieuniknionych wydatków, dlatego warto wiedzieć, że wraz z początkiem roku akademickiego, otwierają się możliwości wsparcia finansowego. Opcji jest kilka – sprawdź, z której możesz skorzystać: stypendium socjalne; stypendium naukowe - Rektora dla najlepszych studentów; stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia; stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych; zapomogi oraz wysokie stypendia i nagrody fundowane przez firmy współpracujące z naszą Uczelnią.


Kierunki Studiów - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile


KIERUNKI I SPECJALNOŚCI


STUDIA MAGISTERSKIE

kierunek PRACA SOCJALNA


kierunek FIZJOTERAPIA* jednolity, pięcioletni


STUDIA LICENCJACKIE

kierunek EKONOMIA


kierunek FILOLOGIA


kierunek PRACA SOCJALNA


kierunek PIELĘGNIARSTWO


kierunek RATOWNICTWO MEDYCZNE


kierunek KOSMETOLOGIA


STUDIA INŻYNIERSKIE

kierunek BUDOWNICTWO


kierunek ELEKTROTECHNIKA


kierunek MECHANIKA I BUDOWA MASZYN


kierunek TRANSPORT


* kierunek uruchomiony w przypadku uzyskania zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie jednolitych studiów magisterskich

Rekrutacja na studia - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile


ZASADY REKRUTACJI

Warunkiem dopuszczenia do postępowania kwalifikacyjnego kandydatów jest zarejestrowanie się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na stronie www.pwsz.pila.pl

Podstawą przyjęcia na studia I stopnia jest posiadanie świadectwa dojrzałości, złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonych terminach, spełnienie wymogów postępowania kwalifikacyjnego obowiązujących na danym kierunku studiów. W przypadku studiów II stopnia, podstawą jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów, złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonych terminach, spełnienie wymogów postępowania kwalifikacyjnego obowiązujących na danym kierunku studiów.

Szczegóły na www.pwsz.pila.pl/pl/dla-kandydatow


11