Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Prezentacje Uczelni / Prezentacje Wydziałów


Politechnika Koszalińska

ul. Śniadeckich 2
75-453 Koszalin
94 34 78 500
www.tu.koszalin.pl

publiczna, wyższa
O Uczelni
Kierunki Studiów

O uczelni

Politechnika Koszalińska to jedyna politechnika na Pomorzu Środkowym. Zalicza się do najnowocześniejszych uczelni technicznych w kraju (obejrzyj uczelnię w Wirtualnej wycieczce. Kształci na 25 kierunkach studiów technicznych, ekonomicznych, humanistycznych i artystycznych.

Uczelnia od dziesięcioleci jest największą kuźnią kadr w regionie. Dotychczas wykształciła 45 tysięcy absolwentów, którzy zasilili wszystkie najważniejsze gałęzie gospodarki i przemysłu. W 2014 roku – w rankingu „Perspektyw” pod nazwą „Prestiż wśród pracodawców 2014” – Politechnika Koszalińska została najwyżej oceniona przez przedsiębiorców spośród wszystkich szkół wyższych w zachodniopomorskim.

Politechnika Koszalińska dysponuje doświadczoną kadrą wykładowców, bogatą bazą laboratoryjną i nowocześnie wyposażonymi pracowniami, halą widowiskowo-sportową, platformą e-learningową, obszerną biblioteką uczelnianą, szerokim systemem stypendialnym, siecią hot-spotów. Oferuje najlepsze warunki do nauki i rozwoju, stale dostosowując kierunki kształcenia do wymagań rynku pracy i oczekiwań studentów.

Politechnika Koszalińska zlokalizowana jest w trzech kampusach przy ulicy: Kwiatkowskiego, Racławickiej i Śniadeckich. Dojazd do/od każdego kampusu zajmuje najwyżej kilka minut. Dogodne połączenia komunikacji miejskiej ułatwiają studentom sprawne przemieszczanie się pomiędzy kampusami a osiedlem akademickim. Trzy nowocześnie wyposażone domy studenckie – tworzące osiedle akademickie z klubem „Kreślarnią” i pubem „Żak pod Kreską” – znajdują się przy ulicy Rejtana.

Uczelnia położona jest w bliskim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego i kilku jezior, w jednym z najczystszych ekologicznie regionów kraju oraz w malowniczym mieście o rosnącym stopniu aktywności społeczności lokalnej. Studia na Politechnice Koszalińskiej gwarantują studentom optymalne przygotowanie zawodowe i dobry start do kariery.


Pomoc materialna

Politechnika Koszalińska obejmuje swoich studentów systemem pomocy materialnej. Pomoc materialna przyznawana jest studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Świadczenia te przyznawane są na zasadach przewidzianych w ,,Regulaminie ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej dla studentów stacjonarnych i niestacjonarnych Politechniki Koszalińskiej.

Dla studentów

Student Politechniki Koszalińskiej może ubiegać się o następujące świadczenia:
• stypendium socjalne,
• stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych,
• stypendium rektora dla najlepszych studentów,
• stypendium ministra za wybitne osiągnięcia,
• zapomoga

Wszystkie wyżej wymienione świadczenia przyznawane są na wniosek studenta złożony w dziekanacie.


Osiedle akademickie

Politechnika Koszalińska oferuje studentom zamiejscowym warunki mieszkaniowe w czterech domach studenckich, w których każdy pokój ma dostęp do internetu. Osiedle można zwiedzić w wirtualnej wycieczce http://www.wirtualnastrefa.pl/?mod=82&cPath=73_9328&t=iP

Położone blisko siebie obiekty tworzą osiedle akademickie, na terenie którego mieszczą się: klub studencki Kreślarnia, Pub Żak pod Kreską, boisko do gry w siatkówkę oraz studenckie radio internetowe ,,Jantar”.


Organizacje studenckie

Na Politechnice Koszalińskiej działa ok. 50 kół naukowych i organizacji studenckich, w których każdy student może rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

http://tu.koszalin.pl/art/191


Biuro Karier

Biuro Promocji Zawodowej Studentów i Absolwentów Biuro Karier w Koszalinie prowadzi Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Politechniki Koszalińskiej "Millennium", przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy, Powiatowym Urzędem Pracy oraz Politechniką Koszalińską.

Biuro Karier PK komunikuje się ze swoimi klientami za pomocą Mojego Centrum Kariery (MCK) na portalu www.kariera.koszalin.pl Logując się do MCK otrzymuje się dostęp do aktualnych ofert pracy, możliwość generowania swoich dokumentów aplikacyjnych (CV), zdalnego umawiania się z doradcami Biura Karier oraz wielu innych udogodnień.


Kursy przedmaturalne

Politechnika Koszalińska organizuje kursy przygotowujące do matury z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia, wiedza o społeczeństwie. Warunkiem uruchomienia zajęć z danego przedmiotu jest zebranie odpowiedniej liczby uczniów.

Zgłoszenie na kurs należy wysyłać pod adresem: joanna.ciezka@tu.koszalin.pl W treści należy wpisać: imię i nazwisko, przedmiot (poziom rozszerzony lub podstawowy), nazwę szkoły, numer telefonu, adres e-mail.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne.


Kierunki Studiów - Politechnika Koszalińska

Wydział/Instytut Kierunki studia I stopnia Studia II stopnia
licencjackie/inżynierskie uzupełniające magisterskie
S NZ S NZ
Wydział Inżynierii Lądowej, Środowiska i Geodezji Budownictwo inż. x inż. x x x

Geodezja i kartografia inż. x inż. x x x
Inżynieria środowiska inż. x inż. x x x
Wydział Elektroniki i Informatyki Elektronika i telekomunikacja inż. x inż. x x x
Informatyka inż. x inż. x x x
Wydział Mechaniczny Mechanika i budowa maszyn inż. x inż. x x x

Technologia żywności i żywienie człowieka inż. x inż. x x x
Transport inż. x inż. x
Zarządzanie i inżynieria produkcji inż. x inż. x x x
Energetyka inż. x inż. x x xWydział Nauk Ekonomicznych Ekonomia lic. x lic. x x x
Finanse i rachunkowość lic. x lic. x
Zarządzanie lic. x lic. x x x
Turystyka i rekreacja lic. x lic. x

Logistyka lic. x lic. x
Wydział Technologii i Edukacji Mechatronika inż. x inż. x x x
Inżynieria materiałowa inż. x inż. x x x
Inżynieria biomedyczna inż. x
Pedagogika lic. x lic. x x x
Instytut Wzornictwa Wzornictwo lic. x x
Architektura wnętrz lic. x x
Wydział Humanistyczny Filologia angielska lic. x lic. x
Filologia niemiecka lic. x lic. x
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna lic. x lic. x
Europeistyka lic. x lic. x x x
Wydział Przemysłu Drzewnego w Szczecinku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym inż. x inż. x

Szczegółowe informacje o rekrutacji:


http://rekrutacja.tu.koszalin.pl