O uczelni
Nowe ciekawe kierunki studiów oraz dostosowane do potrzeb rynku specjalności to tegoroczna propozycja dla maturzystów przygotowana przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Maturzyści do wyboru mają jeden z czterech kierunków studiów: Administrację (I i II stopień), Zarządzanie (I stopień), Bezpieczeństwo Wewnętrzne (I i II stopień) oraz Prawo (jednolite studia magisterskie).
TO NAS WYRÓŻNIA
UCZELNIA AKADEMICKA
Przynależność do grupy najlepszych uczelni w Polsce! Jest jedyną uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, a nawet w Polsce wschodniej - co więcej, jedną z 5 (na ponad 300) uczelni niepublicznych w Polsce, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych. Daje nam to status uczelni akademickiej i tym samym przynależność do elitarnej grupy najlepszych uczelni w Polsce. Jest to najbardziej obiektywnym dowodem najwyższego poziomu naukowego i dydaktycznego naszej Uczelni.
Najstarsza uczelnia niepubliczna na Podkarpaciu
WSPiA jest najstarszą uczelnią niepubliczną na Podkarpaciu, utworzoną w 1995 r. decyzją Ministra Edukacji Narodowej i wpisaną do rejestru niepublicznych szkół wyższych pod numerem 75.
DOŚWIADCZENIE PRAKTYCZNE!
Nowatorski w skali kraju system kształcenia praktycznego
WSPiA od 2009 r. realizuje nowatorski w kraju system kształcenia praktycznego dla studentów kierunków: „administracja//zarządzanie”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”. W wyniku reformy tego systemu i dostosowania go do aktualnych potrzeb studentów i pracodawców, od października 2013 r. kształcenie praktyczne składa się z pięciu ścieżek. Taki system pozwala na lepsze przygotowanie przyszłych absolwentów do wykonywania pracy zawodowej, gdyż oprócz wiedzy ogólnej i specjalistycznej, daje możliwość uzyskania konkretnych umiejętności praktycznych wysoko cenionych na rynku pracy.
Jeden z najlepszych wydziałów prawa w Polsce!
Wyższa Szkoła Prawa i Administracji utrzymała swoją pozycję lidera w kształceniu na kierunku Prawo. W opublikowanym w 2018 roku przez Dziennik Gazetę Prawną X „Rankingu Wydziałów Prawa” WSPiA zajęła pierwsze miejsce na Podkarpaciu i trzecie miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych. WSPiA już kolejny rok z rzędu zajmuje miejsce na podium w zestawieniu uczelni kształcących prawników na najwyższym poziomie.
Wysoka zdawalność egzaminów na aplikacje prawnicze przez absolwentów „prawa” w WSPiA
Absolwenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej bardzo dobrze radzą sobie na egzaminach aplikacyjnych. 50 procent spośród absolwentów „prawa”, którzy zdecydowali się przystąpić do egzaminu na wybraną aplikację, zdała test z wynikiem pozytywnym. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich polskich uczelni niepublicznych kształcących przyszłych prawników. W ogólnym zestawieniu uczelni publicznych i niepublicznych, z których do egzaminu na wybrane aplikacje przystąpiło poniżej 100 absolwentów, WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zajęła bardzo wysokie 4. miejsce.
Nas wybierają
Jesteśmy jedną z największych uczelni niepublicznych w Polsce. Kształcimy łącznie ponad 5000 studentów. Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa jest jedną z najchętniej wybieranych niepublicznych uczelni akademickich w kraju.
Pozytywne oceny PKA
Wszystkie prowadzone przez Uczelnię kierunki studiów wraz z kilkunastoma specjalnościami otrzymały pozytywne oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
Znakomita kadra nauczająca
Zajęcia w WSPiA prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra nauczająca. Wśród niej są wybitne autorytety naukowe oraz doświadczeni praktycy. Spotkasz się tu m.in. z prof. dr. hab. Jerzym Posłusznym - Rektorem WSPiA (prawo finansowe), a także z: prof. dr. hab. Andrzejem Zollem - b. Prezesem Trybunału Konstytucyjnego i b. Rzecznikiem Praw Obywatelskich prof. dr. hab. Zbigniewem Ćwiąkalskim - b. Ministrem Sprawiedliwości prof. dr. hab. Ludwikiem Żukowskim - sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku, b. Prezesem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie, prof. dr hab. Bożeną Wieczorską - sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku prof. dr. hab. Zbigniewem Czarnikiem - sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego prof. dr. hab. Robertem Sawułą - sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego (prawo administracyjne, postępowanie administracyjne, postępowanie sądowo-administracyjne, prawo gospodarcze, prawo handlowe).
Własna baza dydaktyczno-socjalna – ok. 21 tys. m2.
Jeden z najnowocześniejszych kampusów w Polsce, zlokalizowany w centrum Rzeszowa
Zapewniamy znakomite warunki studiowania w nowoczesnych obiektach (ok. 18 tys. m2) zlokalizowanych na powierzchni ponad 3 ha w centrum Rzeszowa (budynki: „Collegium Administrativum”, „Collegium Iuridicum”, „Collegium Securitatis”, klub studencki, Wielomieszkaniowy Dom Studencki – 43 mieszkania o pow. 3,3 tys. m2) oraz w siedzibie Uczelni w Przemyślu (3 tys. m2).
KONKURENCYJNA OPŁATA ZA STUDIA!
ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT
Podstawową zasadą na Uczelni jest niepobieranie żadnych dodatkowych opłat, poza jednorazową opłatą wpisową przed studiami i opłatą za studia. Taką zasadę stosujemy od początku istnienia WSPiA. Opłata za studia pokrywa wszystkie usługi edukacyjne świadczone przez Uczelnię m.in.: zajęcia dydaktyczne, egzaminy, zaliczenia, egzaminy poprawkowe. Uczelnia zawiera ze studentami indywidualne umowy cywilnoprawne, obejmujące m.in. zasady płatności. Szczególnie korzystne dla studentów są trzy zasady zawarte w umowach:
- Opłata za studia drugiego stopnia ustalona jest za cały okres studiów (I i II rok).
- W ramach programu lojalnościowego absolwenci studiów I stopnia w WSPiA, którzy rozpoczęli studia w WSPiA nie wcześniej niż w roku akademickim 2009/2010 otrzymują 5% - 10% zniżki w opłacie za studia II stopnia.
- Absolwenci studiów pierwszego stopnia w WSPiA zwolnieni są z opłaty rekrutacyjnej za studia drugiego stopnia!
Na tym nie koniec !
W opłacie za studia otrzymujesz także:
1. BON EDUKACJI DODATKOWEJ- DODATKOWE ZAJĘCIA UMOŻLIWIAJĄCE UZYSKANIE SPECJALISTYCZNYCH KWALIFIKACJI
2. JĘZYKI OBCE
3. DRUGI KIERUNEK I DRUGA SPECJALNOŚĆ
4. ŚCIEŻKA APLIKACYJNA (dla studentów kierunku „prawo”)
5. BEZPŁATNY DOJAZD NA ZAJĘCIA (dla zorganizowanych grup studentów studiów niestacjonarnych)
6. BEZPŁATNE EGZAMINY I ZALICZENIA
7. BEZPŁATNE PODRĘCZNIKI
8. PROGRAMY ZAGRANICZNE
9. PROFILAKTYKA MEDYCZNA
10. WYKŁADY W JĘZYKACH OBCYCH
11. BEZPŁATNY INDEKS I LEGITYMACJA
12. BEZPŁATNY NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO INTERNETU
Kierunki studiów prowadzone przez WSPiA, w przeciwieństwie do kierunków technicznych, pozwalają studentom na zdobycie wykształcenia. Fachowa, prawno-administracyjna i ekonomiczna wiedza jest uzupełniona wiedzą ogólną. Uczelnia oferuje studentom możliwość zdobycia specjalistycznych kwalifikacji w trakcie trwania studiów. Specjalistyczne kwalifikacje potwierdzone będą certyfikatami międzynarodowymi, krajowymi i uczelnianymi. Pozwala to absolwentom WSPiA na ubieganie się o pracę w wielu różnych zawodach i na różnych stanowiskach (w przeciwieństwie do absolwentów innych uczelni kształcących w wąskich specjalizacjach). Aby rozszerzyć wachlarz możliwości zdobycia dobrej pracy, WSPiA oferuje studentom specjalistyczne kursy np.: doradztwa podatkowego, zamówień publicznych, pozyskiwania funduszy UE, technik biurowych, managera ochrony, pracownika ochrony (I i II stopnia) oraz warsztaty dziennikarskie. Zajęcia te oferowane są w ramach Bonu Edukacji Dodatkowej – BED.
Języki obce
Możesz wybrać jeden z pięciu języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki lub rosyjski. W naszej uczelni możesz również uczestniczyć w dowolnych lektoratach na zasadach wolnego słuchacza. Dajemy Ci także możliwość przystąpienia do międzynarodowych egzaminów, których certyfikaty są powszechnie uznawane. Co bardzo ważne nauka języków obcych, w naszej uczelni odbywa się całkowicie za darmo, co daje Ci ogromne oszczędności. Sam przekonasz się, ile pieniędzy oszczędzasz studiując w WSPiA.
Drugi kierunek i druga specjalność bezpłatnie
Studenci podejmujący studia na drugim kierunku wnoszą opłatę tylko za jeden kierunek przez okres studiowania na dwóch kierunkach w WSPiA. Studenci WSPiA mogą także bezpłatnie studiować drugą specjalność.
Bezpłatne egzaminy i zaliczenia
Wszystkie zaliczenia i egzaminy (w tym poprawkowe i komisyjne) są bezpłatne.
Bezpłatny dojazd na zajęcia dla studentów niestacjonarnych
Z każdej miejscowości odległej od Rzeszowa o ponad 50 km zapewniamy bezpłatny transport autokarem na zajęcia dydaktyczne dla min. 30-osobowych grup studentów.
Bezpłatne podręczniki
W ramach opłaty za studia część podręczników wydanych przez WSPiA studenci otrzymują bezpłatnie.
Bezpłatna legitymacja elektroniczna i indeks elektroniczny
Studenci otrzymują bezpłatnie legitymację elektroniczną (uprawniającą m.in. do korzystania z biblioteki, czytelni, restauracji, a w przyszłości także parkingów WSPiA). Bezpłatny jest również elektroniczny indeks.
Programy zagraniczne
Uczelnia umożliwia studentom udział w europejskim programie Erasmus. W ramach tego programu studenci mogą odbywać część studiów i praktyk za granicą. WSPiA w odróżnieniu od innych uczelni nie pobiera opłaty za studia za okres odbywania studiów i praktyk za granicą
Wykłady w językach obcych
Studenci mają możliwość uczestniczenia w wykładach prowadzonych przez polskich i zagranicznych wykładowców w językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim.
Dodatkowo skorzystasz z przywilejów finansowych:
Program lojalnościowy (10 - 15 - 20 - 30 - 50)
Rozpoczynasz i kończysz studia licencjackie w WSPiA – jesteś automatycznie beneficjentem programu lojalnościowego.
Praktyki i staże finansowane ze środków Unii Europejskiej
W ramach projektu pt. „WSPiA kuźnią kadr sektora usług dla biznesu” studenci kierunków „administracja” oraz „zarządzanie” zostaną objęci:
- płatnymi stażami zawodowymi, łączne wynagrodzenie stażowe dla studenta wyniesie 6 660 zł brutto;
- bezpłatnymi szkoleniami z: języka angielskiego biznesowego, doradztwa podatkowego, zamówień publicznych, audytu wewnętrznego, księgowości (od podstaw do samodzielnego księgowego), kadr i płac w praktyce;
- wizytami studyjnymi w wiodących ośrodkach sektora usług dla biznesu.
Kolejny projekt - „Inkubator kariery”, adresowany do wszystkich studentów WSPiA, obejmował będzie poradnictwo zawodowe, kształcenie przedsiębiorczości oraz wsparcie w zakładaniu własnej działalności gospodarczej świadczone przez doradców zawodowych w Biurze Karier WSPiA.
Szeroka dostępność do stypendiów z budżetu państwa
Otrzymując stypendium możesz studiować za darmo!
Uczelnia otrzymuje dotację na stypendia dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. W jej ramach przyznawane są stypendia: socjalne, specjalne dla osób niepełnosprawnych, rektora dla najlepszych studentów oraz zapomogi. Systemem stypendialnym jest objęta większość studentów WSPiA.
Stypendia z budżetu Uczelni
Oprócz stypendiów z budżetu państwa, studenci WSPiA są nagradzani stypendiami z budżetu Uczelni. Są to stypendia dla najlepszych studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych na poszczególnych latach studiów na każdym z kierunków oraz dla najlepszego sportowca. Wręczenie nagród dla najlepszych studentów odbywa się podczas uroczystej gali „Najlepsi z dobrych”
Tanie zakwaterowanie w jedynym w Polsce Wielomieszkaniowym Domu Studenckim
WSPiA jest właścicielem 43 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 3300 m2, zlokalizowanych blisko Uczelni. Wielomieszkaniowy Dom Studencki zapewnia tanie zakwaterowanie (od 280 do 340 zł miesięcznie), stwarzając lepsze warunki niż tradycyjny dom studencki, 275 studentom studiów stacjonarnych. Wszystkie mieszkania wyposażone są w darmowy dostęp do bezprzewodowego Internetu.
Tanie obiady abonamentowe
W restauracji uczelnianej „W ogrodach” studenci mogą skorzystać z szerokiej oferty smacznych obiadów abonamentowych w specjalnej studenckiej cenie.
WSPiA to również:
Strzelnica elektroniczna
Studenci korzystają z nowoczesnego trenażera umożliwiającego prowadzenie zaawansowanego treningu strzeleckiego w formie elektronicznej przy wykorzystaniu broni powszechnie używanej przez służby mundurowe w Polsce.
Klinika Prawa i Klinika Administracji
Głównym celem funkcjonowania obu klinik jest bezpłatne udzielanie porad prawnych przez studentów WSPiA (pod opieką pracowników naukowych Uczelni) osobom niezamożnym. Dzięki zetknięciu się z konkretnymi problemami prawnymi studenci mogą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, które będą przydatne w późniejszej pracy zawodowej. Studenci zajmują się m.in. wydawaniem opinii prawnych w indywidualnych sprawach z zakresu prawa administracyjnego, podatkowego i cywilnego. Kliniki pozwalają również na wymianę doświadczeń i prezentowanie wyników własnych prac badawczych studentów.
Rozwijanie zainteresowań sportowych
Od października 2013 roku udział we wszystkich zajęciach sportowych, w tym WF, jest dobrowolny. Stwarzamy studentom możliwość rozwijania zainteresowań sportowych w formie uczestnictwa w sekcjach, m.in.: piłki nożnej, piłki nożnej halowej (footsal), siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki, kick-boxingu, siłowni, aerobiku, tańca towarzyskiego.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie
WSPiA wraz z Podkarpackim Kuratorem Oświaty jest organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie (objętej patronatem Ministra Sprawiedliwości). Olimpiada organizowana jest od 2009 roku. Corocznie bierze w niej udział kilka tysięcy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
Wirtualna Uczelnia i Wirtualna Kwestura
Student ma możliwość uzyskania informacji na temat ocen, terminów egzaminów, opłat za studia, itp. Może to zrobić z dowolnego miejsca, w którym znajduje się komputer podłączony do Internetu, logując się do swojego indywidualnego konta.
Poczta studencka
Każdy student posiada indywidualne konto e-mail, z którego ma możliwość wysyłania i odbierania wiadomości elektronicznych.
„Niezbędnik studenta WSPiA”
Reformujemy system egzaminowania studentów i „Edukator” studenta to właśnie część projektu realizowanego w ramach programu „Nowy Wymiar Studiowania” w WSPiA .Polega on na tym, że studenci otrzymają w formie elektronicznej materiały do nauki danego przedmiotu, składające się m.in. z pytań i odpowiedzi. Ułatwi Ci to w istotny sposób zdobywanie i opanowywanie wymaganej wiedzy.
„Sala tortur”
Jest to miejsce, wktórym codziennie możesz rozwiązywać testy oraz przygotowywać odpowiedzi pisemne na pytania problemowe wramach systemu „EDR-SBS”. Wten sposób zaliczasz wybrane przez siebie tematy. Abyś nie tracił czasu w kolejkach i swobodnie korzystał z systemu „EDR-SBS”, wWSPiA działają aż trzy „Sale Tortur”. Obecnie do Twojej dyspozycji jest ponad 100 komputerów. Wroku akademickim 2019/20. WSPiA uruchomi dla Ciebie dużą „Salę Tortur”, wktórej będzie dostępnych ponad 120 stanowisk.
Studia podyplomowe
ADMINISTRACJA PUBLICZNA
Celem kształcenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych
słuchaczy poprzez poszerzenie i aktualizację wiedzy niezbędnej w codziennej
pracy na poszczególnych szczeblach administracji publicznej, a więc zarówno
rządowej, jak i samorządowej. Studia adresowane są one przede wszystkim do osób
już zatrudnionych, lub pragnących znaleźć zatrudnienie w strukturach
administracji publicznej. W ramach kierunku przewidziane są dwie
specjalności: ogólnoadministracyjna, zarządzanie publiczne.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-administracji-publicznej
COACHING I MENTORING
Studia podyplomowe "Coaching i mentoring” prowadzone przez WSPIA Rzeszowską Szkołę
Wyższą przygotowują
profesjonalnego coacha i mentora działającego w sferze doradztwa indywidualnego
oraz zespołowego w organizacjach biznesowych.Studia te, uskuteczniają u
coacha i mentora stosowanie indywidualnego podejścia do każdego pracownika i
personalnego trybu postępowania dostosowanego do osobowości i wiedzy pracownika.
Przygotowują również do unikatowego doskonalenie procesu komunikowania
interpersonalnego w atmosferze lojalności, umiejętności do współdziałania oraz
wysokiej sprawności wykonywania zadań.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/coaching-i-mentoring
MARKETING I OBSŁUGA KLIENTA
Celem studiów jest umożliwienie pogłębienia wiedzy dotyczącej marketingu sprzedażowego,
psychologii kontaktu z klientem, socjotechnik stosowanych w procesie sprzedaży.
Studia pozwolą na zdobycie
praktycznej wiedzy w zakresie prowadzenia rozmowy sprzedażowej począwszy od
otwarcia sprzedaży a skończywszy na technikach zamknięcia sprzedaży.
Umożliwią również poznanie
socjotechnik oddziaływania na trudnego klienta. Zapoznają też z wiedzą
dotyczącą organizacji i zarządzania procesem sprzedaży.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/marketing-i-obsluga-klienta
KADRY I PŁACE
Celem studiów jest przekazanie specjalistycznej wiedzy połączonej z praktycznymi umiejętnościami z
zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, rozliczania świadczeń pracowniczych,
dokumentacji kadrowej, podatkowej i ZUS. Program obejmuje pełny zakres wiadomości potrzebnych do
wykonywania funkcji kadrowych, kadrowo-płacowych i rozliczeniowych. Studia
skierowane są do osób poszukujących zatrudnienia lub zatrudnionych w działach
kadrowo-płacowych jak też do osób prowadzących działalność gospodarczą, które
chcą samodzielnie zarządzać sprawami kadrowo-płacowymi. Dają przygotowanie do
wykonywania zawodu: specjalisty ds. wynagrodzeń (Kod zawodu: 242310) oraz
specjalisty ds. kadr (Kod zawodu: 242307).
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/kadry-i-place
PODATKI I
PRAWO PODATKOWE
Celem studiów jest umożliwienie pogłębienia wiedzy
dotyczącej stosowania prawa podatkowego, tak od strony organów orzekających w
sprawach podatkowych, jak i podatników, płatników i inkasentów – w tym
przedsiębiorców (osób prawnych i jednostek organizacyjnych) oraz osób
fizycznych.
link: http://wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/podatki-i-prawo-podatkowe
PRAWO PRACY I ZARZĄDZANIE SPRAWAMI
PRACOWNICZYMI
Podyplomowe studia „Prawo pracy i zarządzanie sprawami
pracowniczymi” są przeznaczone dla pracowników działów kadr, osób
zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy oraz pracodawców osób
fizycznych. W ramach kierunku przewidziane są dwie specjalności: administracja
publiczna, podmioty gospodarcze.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/prawo-pracy-i-zarzadzanie-sprawami-pracowniczymi
PRAWNO – EKONOMICZNE ASPEKTY BIZNESU
Kierunek Prawno-ekonomiczne aspekty biznesu ma charakter interdyscyplinarny,
oparty jest bowiem na współpracy dyscypliny prawa, finansów, ekonomii i zarządzania. Ta praktyczna wiedza
pozwoli Ci na poznanie
najważniejszych aspektów współczesnego zarządzania biznesem, a przy tym skutecznego podejmowania decyzji
menedżerskich przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań prawnych. Celem
kierunku jest zatem przygotowanie
słuchaczy do profesjonalnego zarządzania biznesem z wykorzystaniem elementarnej
wiedzy prawniczej.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/prawno-ekonomiczne-aspekty-biznesu
POZYSKIWANIE I ROZLICZANIE FUNDUSZY ZEWNĘTRZNYCH
W ramach studiów podyplomowych "Pozyskiwanie i
rozliczanie funduszy zewnętrznych"przybliżone
zostaną m.in. obszary
i zagadnienia związane z analizą poszczególnych dostępnych źródeł finansowania działalności
inwestycyjnej i pozainwestycyjnej danej organizacji,zasady i metodologia opracowywania projektów, sposób i kryteria ich
oceny, proces zawierania umów o dofinansowanie, zasady wdrażania i
rozliczania projektów, kwalifikowalność kosztów, wnioski o płatność, monitoring
i sprawozdawczość, wybór dostawców i wykonawców, personel projektu, baza
monitorowania uczestników, promocja.
Celem studiów jest nabycie kompetencji oraz praktycznych umiejętności w zakresie
pozyskiwania zewnętrznych źródeł finansowania zarówno projektów inwestycyjnych
jak i pozainwestycyjnych,wdrażania
oraz rozliczania projektów współfinansowanych z funduszy europejskich, Funduszy
norweskich i Funduszy EOG, oraz innych środków publicznych. Celem
studiów jest również nabycie
praktycznych umiejętności w zakresie nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania
projektami.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/pozyskiwanie-i-rozliczanie-funduszy-zewnetrznych
ZARZĄDZANIE KAPITAŁEM PRACOWNICZYM
Celem studiów
podyplomowych jest przybliżenie problematyki z zakresu Pracowniczych Planów
Kapitałowych, a zwłaszcza założenia i cel reformy, zasady uczestnictwa
pracowników, modyfikacja systemów kadrowo- płacowych oraz inwestowania środków
wpłaconych PPK.
Studia podyplomowe Zarządzanie kapitałem pracowniczym są skierowane do kierowników jednostek,
pracowników działu kadr oraz pracowników działu księgowości (płace).
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/zarzadzanie-kapitalem-pracowniczym
ZARZĄDZANIE FINANSAMI Z ELEMENTAMI
KONTROLINGU
Celem studiów jest nabycie kompetencji menedżerskich w
zakresie nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania finansami i kontrolingu w
podmiotach gospodarczych i organizacjach. Obecna rzeczywistość i dynamizm
procesów gospodarczych wymagają gruntowego teoretycznego i praktycznego
przygotowania z zakresu szeroko rozumianych finansów, ze szczególnym
uwzględnieniem kontrolingu, dlatego też zostały postawione dwa cele:
- Cel
dydaktyczny - zapoznanie oraz udoskonalenie umiejętności słuchaczy w
zakresie prowadzenia finansów instytucji i analizy skutków zdarzeń
gospodarczych.
- Cel
biznesowy - podniesienie umiejętności specjalistów w firmach i
instytucjach oraz osób prowadzących działalność gospodarczą w zakresie
osiąganych wyników gospodarczych na bazie analizy finansów podmiotów
gospodarczych.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/zarzadzanie-finansami
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI
Celem studiów jest nabycie
przez słuchacza kompetencji menedżerskich w zakresie nowoczesnych metod i
narzędzi zarządzania projektami oraz systemowego zarządzania projektami i
programami. Celem jest również podniesienie konkurencyjności kadry oraz podmiotów gospodarczych poprzez
poprawę zdolności do skutecznego i sprawnego prowadzenia projektów.
Studia podyplomowe są adresowane do: osób prowadzących projekty lub
przygotowujące się do udziału w projektach, członków kadry zarządzającej,
kierowników projektów, osób pełniących w projektach rolę wsparcia lub nadzorujących
projekty, osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą i innych
specjalistów, którym niezbędna jest szczegółowa wiedza w zakresie zarządzania
projektami.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/zarzadzanie-projektami
AUDYT WEWNĘTRZNY
Studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego stanowią
jedną z dróg do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu audytora
wewnętrznego. Zawód ten wprowadzony został przez art. 286 ustawy o finansach
publicznych. Rolą audytora wewnętrznego jest prowadzenie obligatoryjnych
czynności kontrolnych, w szczególności w jednostkach sektora finansów
publicznych (urzędach administracji publicznej, zakładach administracyjnych,
państwowych funduszach celowych) wydatkujących zgodnie z planem finansowym
kwoty powyżej 40 000 zł.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-audytu-wewnetrznego
BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do zatrudnienia
na najwyższych stanowiskach w służbie BHP w zakładach pracy funkcjonujących
według unijnych standardów zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.
Prawodawstwo Unii Europejskiej stawia służbie BHP wysokie wymagania dotyczące
formalnego poziomu wykształcenia i znajomości zagadnień merytorycznych BHP.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy
OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
Studia przeznaczone są dla osób zamierzających wykonywać
zawód Inspektora Ochrony Danych, audytorów, osób pełniących funkcję
pełnomocnika ds. cyberprzestrzeni, a także osób zajmujących się problematyką
audytu bezpieczeństwa informacji i systemów informatycznych oraz
odpowiedzialnych za zaplanowanie oraz przeprowadzanie takich audytów w
jednostkach sektora publicznego i prywatnego oraz w organach wymiaru
sprawiedliwości. Odbiorcami studiów mogą być również osoby planujące w
przyszłości przeprowadzać audyty bezpieczeństwa informacji i systemów
informatycznych.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/ochrona-danych-osobowych
POMOC SPOŁECZNA I PRACA SOCJALNA
Studia podyplomowe "pomoc społeczna i praca
socjalna" są odpowiedzią na notowane na rynku instytucji pomocy społecznej
zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowaną kadrę urzędniczą tworzącą służbę
socjalną, wyróżniającą się wysokim poziomem wiedzy w zakresie stosowanego prawa
pomocy społecznej sensu largo, jak również stosowanych procedur
administracyjnych. Kadrę, która dynamicznie reaguje na zjawisko ciągłego
rozwoju regulacji prawnych w dziedzinie pomocy społecznej, zmian
organizacyjnych i wymagań kadrowych.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/pomoc-spoleczna-i-praca-socjalna
PRAWNO-ORGANIZACYJNE ZAGADNIENIA
LOGISTYKI W TRANSPORCIE
Studia podyplomowe "Prawno-organizacyjne zagadnienia
logistyki międzynarodowej" mają na celu przekazanie słuchaczom
kompleksowej i usystematyzowanej wiedzy umożliwiającej planowanie i realizację
obsługi transportowo–spedycyjnej i logistyczno–celnej transakcji z zakresu
międzynarodowego obrotu towarowego. Zajęcia będą koncentrowane m.in. na
zgłębieniu problematyki szeroko rozumianego międzynarodowego i wspólnotowego
prawa celnego, logistycznych rozwiązań kształtowania łańcucha dostaw oraz
regulacji prawnych i praktycznych dotyczących transportu i spedycji.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/prawno-organizacyjne-zagadnienia-logistyki-w-transporcie
PROCES INWESTYCYJNO-BUDOWLANY -
ZAGADNIENIA PROCEDURALNE
Celem kształcenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych
słuchaczy w zakresie wiedzy o prawie procesu inwestycyjno–budowlanego. W
obliczu zachodzących zmian i wzrostu znaczenia wiedzy prawnej w zakresie
lokalizacji realizacji i eksploatacji inwestycji, niezbędne jest dokształcanie
się w tym obszarze. Studia podyplomowe kierowane są do wszystkich absolwentów
wyższych uczelni, zainteresowanych prawem procesu inwestycyjnego. W tym
także do inżynierów i ekonomistów borykających się z problemami stosowania
prawa w ich codziennej działalności zawodowej.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/proces-inwestycyjno-budowlany
RACHUNKOWOŚĆ, FINANSE I SYSTEM
PODATKOWY
Studia adresowane są m.in. do głównych księgowych,
samodzielnych księgowych, pracowników aparatu finansowego i skarbowego, osób
samodzielnie prowadzących działalność gospodarczą oraz poszukujących nowego
atrakcyjnego zawodu. Program studiów łączy wiedzę z zakresu prawa finansowego,
podatkowego i gospodarczego, ekonomii, rachunkowości i finansów. Zajęcia
prowadzą nauczyciele akademiccy, pracownicy firm konsultingowych oraz praktycy
życia gospodarczego.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-rachunkowosci-finansow-i-systemu-podatkowego
SPÓŁDZIELCZOŚĆ I PRAWO SPÓŁDZIELCZE
Celem studiów jest umożliwienie pogłębienia wiedzy
dotyczącej prawnych, finansowych i organizacyjnych aspektów funkcjonowania
spółdzielni. Studia pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu
zarządzania spółdzielnią z uwzględnieniem wewnętrznych uwarunkowań
organizacyjnych i funkcjonalnych, a także w odniesieniu do członków spółdzielni
oraz wobec wymogów współdziałania z otoczeniem zewnętrznym.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/spoldzielczosc-i-prawo-spoldzielcze
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
Studia mają na celu przygotowanie wysoko wykwalifikowanej
kadry, znającej skomplikowane regulacje prawne dotyczące zamówień publicznych.
Są one skierowane zarówno do osób, które uczestniczą w procesie przygotowania i
dokumentowania zamówień publicznych przez zamawiającego, jak i opracowujących
oferty po stronie wykonawców. Studia podyplomowe prowadzone są pod patronatem
Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
link: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/podyplomowe/studia-podyplomowe/zamowienia-publiczne