Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jest publiczną Uczelnią wyższą, założoną w 1950 r. Składa się on z 67 zakładów podstawowych nauk medycznych, 47 klinik, 3 studiów, 9 samodzielnych pracowni i 3 katedr. Ogólna liczba studentów wynosi około 4700.

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku to prestiżowa, prężnie rozwijająca się uczelnia wyższa, wyróżniająca się na tle polskich ośrodków akademickich. Uczelnia dysponuje profesjonalną kadrą naukowo – dydaktyczną, która zapewnia wysoki standard nauczania i stanowi środowisko opiniotwórcze dla potrzeb regionu. Przedstawiciele władz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.Liczba 129 profesorów tytularnych oraz 141 doktorów habilitowanych na 814 nauczycieli akademickich, daje jeden z najwyższych wskaźników i plasuje Uniwersytet w czołówce wszystkich uczelni w Polsce.Rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z Premierem i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Poznaj ciekawe kierunki studiów na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Wybierz studia w Białymstoku.