Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie to uczelnia o bogatej, ponad 80-letniej tradycji, która powstała w 1925 r. pod nazwą Wyższego Studium Handlowego jako trzecia w Polsce wyższa szkoła handlowa. Była szkołą prywatną założoną z inicjatywy dr. nauk technicznych Arnolda Bollanda i dr. praw Albina Żabińskiego. Dr A. Bolland był pierwszym rektorem. Obecnie UEK jest jedną z największych uczelni ekonomicznych w Polsce.
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie prowadzi studia na czterech wydziałach w kilkunastu kierunkach kształcenia. Do wyboru są zarówno 3-letnie studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie i inżynierskie), jak i 2-letnie studia drugiego stopnia (magisterskie).
W ramach Uczelni funkcjonują następujące Wydziały: Wydział Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych, Wydział Finansów, Wydział Towaroznawstwa, Wydział Zarządzania. W kolejnych artykułach poznaj kierunki studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Poznaj ciekawe studia w Krakowie.